[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۰۴
  • دوره جدید

هیئت صلح و سازش آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) راه‌اندازی شد، روزنامه شیراز نوین

معاون اجرایی و توسعه آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) با اشاره به مقام نخست استان فارس در پرونده‌های صلح و سازش، از راه‌اندازی هیئت صلح و سازش در حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) خبر داد.
علیرضا صحرائیان در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به نهادینه کردن فرهنگ صلح و آشتی در جامعه، اظهار داشت: به همت مجموعه آستان مقدس حضرت احمد ابن موسی الکاظم(ع) و تأکید تولیت معظم آستان و با همکاری حجت‌الاسلام موسوی، رئیس کل دادگستری فارس و معاونت او در شورای حل اختلاف استان حجت‌الاسلام توانی، مجموعه هیئت صلح و سازش آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) راه‌اندازی شد.
وی با بیان اینکه هر هفته پرونده‌های متعددی از جمله قصاص و موارد مختلف به این هیئت ارجاع می‌شود، افزود: راه‌اندازی هیئت صلح و سازش آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) می‌تواند زمینه و بستر تقویت فرهنگ صلح و سازش را رقم بزند.
صحرائیان با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس دستگاه قضا، ادامه داد: استان فارس به عنوان استان برتر در برقراری صلح و سازش و کاهش پرونده‌ها انتخاب شد که هیئت صلح مجموعه آستان احمد بن موسی(ع)، سومین اهل بیت(ع) نیز به عنوان هیئت برتر استان فارس معرفی شد.
وی با اشاره به همکاری مستمر با ستاد دیه استان و خادم یاران رضوی در برپایی جشن گلریزان، بیان کرد: مکانی در حرم مطهر شاهچراغ(ع) را در اختیار آستان قدس رضوی در استان فارس قرار داده‌ایم که خادمان حضرت امام رضا(ع) نیز از ظرفیت حرم شاهچراغ(ع) بهره‌مند شوند.
معاون توسعه و مدیریت منابع حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع)، ضرورت توسعه و ترویج سبک زندگی اسلامی را به عنوان بیانیه مهم گام دوم انقلاب یادآور شد و اظهار کرد: در این زمینه باید صبر و در کنار آن صلح و سازش به معنای واقعی تقویت شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی