[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

نوجوان معلول کواری از سد بی‌سوادی عبور کرد، روزنامه شیراز نوین

معاون سوادآموزی فارس گفت: نوجوان معلول کواری توانست دوره‌های سوادآموزی را با موفقیت بگذراند و وارد پایه هفتم شود. به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، عیسی ملک‌پور ضمن اعلام این خبر گفت: این نوجوان معلول کواری دارای 14سال سن می‌باشد که به دلیل معلولیت شدید جسمی  تاکنون از تحصیل بازمانده بود.
وی گفت: محمدرضا بازیار شورابی، متولد سال 1382 از اهالی روستای «قنات» شهرستان کوار است که تا سال 1394 به دلیل معلولیت شدید جسمی و حرکتی و نبود امکانات کافی در روستای خود، از تحصیل بازمانده بود که توسط سوادآموزی شهرستان کوار شناسایی و به مدیر مدرسه معرفی شد.
وی با بیان اینکه «در ابتدا وضعیت جسمی این نوجوان مورد بررسی قرار گرفت و سپس با دریافت آموزش از طریق موبایل توانست دوره سوادآموزی را با موفقیت بگذراند» گفت: در سال 1395 و با حضور باقرزاده ،معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور نیز این نوجوان مورد تشویق قرار گرفته است.
معاون سوادآموزی فارس گفت: بر اساس پیگیری‌ها و هماهنگی‌های صورت گرفته با اداره آموزش و پرورش استثنایی، معاینه و ارزیابی سطح توانایی ذهنی و جسمی این سوادآموز توسط کارشناسان اداره استثنایی انجام شد و مقرر گردید برای ادامه تحصیل وی در پایه هفتم، از طرف اداره استثنایی معلم رابط معرفی گردد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی