[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

نگرانی برای کاهش اعتبارات ۹۷، روزنامه شیراز نوین

در پی درخواست قبلی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، نشست هم‌اندیشی اعضای هیئت رئیسه دانشگاه با مجمع نمایندگان استان فارس، با هدف بررسی مشکلات موجود و نحوه وصول مطالبات دانشگاه از سایر دستگاه‌ها و همچنین راهکارهای تأثیرگذار در بودجه سال 97، برگزار شد.
به گزارش «وب دا» در شیراز، این نشست، در سالن هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با حضور اعضای مجمع نمایندگان استان فارس، دکتر «علی بهادر» سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاونین دانشگاه، برگزار شد.
در این جلسه ابتدا دکتر بهادر کلیاتی از وضعیت موجود و نیاز وزارت بهداشت به حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اعتبارات سال آتی را عنوان کرد و در ادامه، دکتر «عبدالخالق کشاورزی»، معاون درمان دانشگاه، ضمن ارائه گزارشی از وسعت خدمات دانشگاه و افزایش این خدمات در سال‌های اخیر، موانع موجود در زمینه راه اندازی مراکز جدید از نظر اعتبار و تشکیلات، محدودیت‌های مربوط به پرداخت کارانه معوقه پزشکان و کارکنان، به دلیل مطالبات از سایر سازمان‌ها را اعلام کرد. دکتر «سید جلیل معصومی» معاون توسعه مدیریت و منابع  دانشگاه نیز مشکلات بین‌دانشگاه و بیمه‌ها اعم از بیمه تأمین‌اجتماعی و بیمه‌سلامت را بیان کرده و مسئله کاهش اعتبارات سال 97 در بودجه ابلاغی دولت به مجلس شورای اسلامی در ردیف‌های درمانی و آموزشی و دیگر موارد را ارائه داد.
در ادامه نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، در زمینه موارد مطرح شده، راه حل‌هایی ‌را پیشنهاد و آمادگی خود را برای مرتفع شدن موضوع با برگزاری نشست‌های مکرر با مدیر عامل سازمان بیمه تأمین اجتماعی، مدیرعامل بیمه سلامت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و همچنین مقام عالی وزارت در راستای حل مشکل اعتبارات سال 97 را اعلام کردند. نمایندگان مجلس از دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به عنوان نخستین سازمان برگزار کننده نشست هم‌اندیشی مشترک با مجمع نمایندگان استان فارس تشکر و قدردانی کردند. دکتر بهادر، سرپرست دانشگاه نیز از استقبال حداکثری نمایندگان برای شرکت در این نشست، قدردانی کرد و راه حل‌هایی‌ که از سوی نمایندگان ارائه شده بود را راهگشا دانست و خواستار حل مشکل اعتبارات سال 97وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد که بر اساس آن، تمامی دانشگاه‌های  علوم پزشکی کشور، منتفع می‌گردند، همچنین خواستار پیگیری ایرادات مربوط به اعتبارات سال 97 از سازمان برنامه و بودجه توسط نمایندگان و برگزاری نشست‌هایی ‌برای وصول مطالبات دانشگاه از بیمه‌ها شد.
دکتر بهادر در ادامه خواستار حمایت همه جانبه نمایندگان از وزارت بهداشت و به ویژه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در راستای حل مشکلات مطرح شده گردید.
در پایان این نشست، رئیس مجمع نمایندگان استان فارس به اتفاق 14 نماینده حاضر در جلسه، حمایت همه جانبه خود را از دانشگاه برای حل موارد مطرح شده اعلام کرد.
این نشست با حضور دکتر «جمالی» نماینده مردم فسا، دکتر «مسعودی» نماینده مردم نی ریز و استهبان، دکتر «انصاری» نماینده مردم داراب و زرین دشت، سردار «کرم‌پور» نماینده مردم فیروزآباد، فراشبند و قیر و کارزین، «رضازاده» نماینده مردم کازرون، دکتر «گودرزی» نماینده مردم ممسنی و رستم، «خادم» نماینده مردم سپیدان، دکتر «افضلی» نماینده مردم اقلید، دکتر «زارع» نماینده مردم آباده، خرم‌بید و بوانات، مهندس «برومندی» نماینده مردم مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان، دکتر «اسماعیلی» نماینده مردم کوار، خرامه و سروستان، مهندس «رجبی» نماینده مردم شیراز، مهندس «اکبری» نماینده مردم شیراز، مهندس «رضایی» نماینده مردم شیراز، دکتر «علوی» نماینده مردم مهر و لامرد، دکتر «بهادر» سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالخالق کشاورزی» معاون درمان دانشگاه، دکتر «سید جلیل معصومی» معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، دکتر «کرامت الله افراشی» معاون اجتماعی دانشگاه، «خادمیان» مدیر بودجه دانشگاه و «رضانژاد فرهمند» رئیس دفتر تهران دانشگاه، برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی