[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

کمبود ویتامین E را چگونه تشخیص دهیم، روزنامه شیراز نوین

برای خیلی از افراد این سوال پیش می‌آید که چرا ویتامین E مهم است و چگونه باید از کمبود آن در بدن خود اطلاع پیدا کنیم. ویتامین E ویتامین محلول در چربی با کیفیت آنتی‌اکسیدانی است که به حفظ سیستم ایمنی بدن شما کمک می‌کند. این ویتامین به طور طبیعی در طیف گسترده‌ای از غذاها وجود دارد و حتی به محصولات غذایی خاص اضافه می‌شود تا به افزایش مصرف آن در افراد کمک کند.
به همین علت، کمبود ویتامین E معمولاً نادر است مگر اینکه یکی از موارد زیر در وضعیت سلامتی شما وجود داشته باشد. دوزهای بالای ویتامین E می‌تواند خطر خونریزی را در بدن افزایش دهد؛ پس همیشه رعایت حد اعتدال در همه چیز و حتی ویتامین E فراموش نشود. در صورت شروع هرگونه علائم کمبود به پزشک خود مراجعه کنید:
مشکل در راه رفتن یا هماهنگی اعضای بدن
درد یا ضعف عضلانی
اختلالات بینایی
ناتوانی عمومی
چگونه این نقص را تصحیح کنیم
پس از مشاوره با پزشک خود، فقط باید برای تصحیح کمبود ویتامین E تلاش کنید. مکمل‌ها ممکن است عوارض ایجاد کنند، بنابراین بهتر است یک رژیم غذایی سالم که شامل بسیاری از مواد غذایی حاوی ویتامین E هستند را بخورید تا بتوانید از عوارض آن جلوگیری کنید.
شما می‌توانید ویتامین E را در طیف وسیعی از غذاها پیدا کنید. این مواد غذایی شامل موارد زیر هستند:
آجیل و دانه‌هایی‌ مانند: بادام، تخم آفتابگردان، بادام‌زمینی و کره بادام زمینی
غلات کامل
روغن‌های گیاهی، به ویژه زیتون و آفتابگردان
سبزی‌های برگ دار با برگ پهن
تخم مرغ
غلات غنی شده
کیوی
استفاده از مکمل‌ها
اگرچه مصرف مکمل‌ها راهی محبوب برای اضافه کردن ویتامین‌ها و مواد معدنی به رژیم غذایی شما است؛ اما شما باید در مورد مصرف ویتامین E به شکل مکمل احتیاط کنید. مکمل‌ها توسط اداره غذا و دارو تنظیم نشده‌اند، بنابراین تعیین کیفیت مواد تشکیل دهنده می‌تواند دشوار باشد. حتی اگر شما یک مکمل را از یک نام تجاری معتبر خریداری کنید، این احتمال وجود دارد که آن مکمل با دیگر داروهایی که مصرف می‌کنید تداخل داشته باشد.
برخی از داروهایی که ممکن است تحت تأثیر این مکمل قرار بگیرند عبارت‌اند از:
ضد انعقاد خون
ضدانسداد
سیمواستاتین
نیاسین
داروهای شیمی درمانی
داروهای رادیوتراپی
از آنجا که این مکمل‌ها دقیق تنظیم نشده‌اند، ممکن است معلوم نباشد شما در حال دریافت کدام ویتامین E هستید. برای مثال بعضی از مکمل‌ها فقط یک نوع از ویتامین E را شامل می‌شوند. بدن شما نیاز به انواع دیگر موجود در منابع غذایی مختلف دارد. همیشه بهتر است مواد مغذی مورد نیاز خود را از مواد غذایی به جای مکمل‌ها دریافت کنید.
مکمل‌های متمرکز، البته نه مولتی ویتامین‌ها، ممکن است ویتامین E بیشتری داشته باشند. البته این مورد ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند و منجر به عوارض بیشتر شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی