[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

مجازات قطع دست برای ۳سارق خانه، روزنامه شیراز نوین

ساعت 24: دو برادر که با همدستی مرد دیگری در قالب باندی سه نفره به خانه‌های یوسف‌آباد و میرداماد دستبرد زده و بیش از 500میلیون تومان اموال صاحبخانه‌ها را سرقت کرده بودند، با حکم قضات دادگاه کیفری استان تهران به قطع دست محکوم شدند.
چندی پیش، تیمی از مأموران پلیس پایتخت در حال گشتزنی در یکی از خیابان‌های میرداماد بودند که صدای داد و فریاد، توجه آنها را به خود جلب کرد. آنها با حضور در محل متوجه شدند مردی میانسال با پای پیاده در حال تعقیب دو مرد جوان است و با فریادهای «دزد دزد» از مردم درخواست کمک می‌کند. مأموران هر دو سارق را دستگیر و در بازرسی از آنها، اموال سرقتی مرد میانسال را پیدا کردند.
همزمان با انتقال سارقان به کلانتری، مالباخته به مأموران گفت: «امروز وقتی از سر کار به خانه برگشتم، متوجه شکسته بودن قفل در شدم. می‌خواستم وارد خانه شوم که ناگهان دو مرد جوان (سارقان) با سرعت بیرون آمدند و پا به فرار گذاشتند. تعقیبشان کردم و تا چند خیابان دنبالشان دویدم، تا اینکه مأموران گشت پلیس سر رسیدند و آنها را دستگیر کردند. سارقان لوازمی مثل لپ‌تاپ، گوشی، ساعت و... را از خانه‌ام دزدیده بودند.»
دو سارق دستگیر شده که برادر هستند، در بازجویی‌ها مرد دیگری را به‌عنوان همدست خود معرفی کردند که او هم پس از مدتی شناسایی و دستگیر شد. بنا به اعتراف متهمان، آنها پیش از دستگیری، هفت فقره سرقت به شیوه زاغ‌زنی و تخریب از خانه‌های میرداماد و یوسف‌آباد انجام داده بودند. آنها خانه‌ها را زیرنظر می‌گرفتند و وقتی از خالی بودنشان مطمئن می‌شدند، با استفاده از دیلم و چکش، در ورودی را تخریب کرده و وارد خانه می‌شدند. سپس اموال باارزشی مانند لپ‌تاپ، گوشی، طلا و جواهرات، پول و ساعت‌های گران‌قیمت را در کیسه خواب می‌ریختند و متواری می‌شدند. آنها حتی در یک فقره سرقت با دستگاه جوش، گاوصندوق خانه را برش داده بودند.
با اعتراف هر سه سارق به ارتکاب هفت فقره سرقت به ارزش 500میلیون تومان، کیفرخواست پرونده با اتهام «سرقت حدی» صادر و برای رسیدگی به شعبه پنجم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی بابایی ارجاع شد. در ابتدای جلسه رسیدگی، هر هفت مالباخته شکایت خود را مطرح کرده و تعدادی از آنها خواستار قطع ید شدند.
پس از شاکیان، نوبت به سارقان رسید که هر سه به جرم خود اعتراف کردند. یکی از آنها گفت: «من و برادرم همراه سارق دیگر، ابتدا خانه‌ها را زیرنظر می‌گرفتیم و بعد از اینکه صاحبخانه‌ها بیرون می‌رفتند، با دیلم در ورودی را تخریب کرده و اموالی از قبیل لپ‌تاپ، گوشی، ساعت و طلاو جواهرات را در کیسه خواب می‌ریختیم و فرار می‌کردیم. بیشتر اموال را هم به مبالغ ناچیز به مالخرها فروختیم.»
در پایان دادگاه، قضات وارد شور شدند و هر سه سارق را به قطع ید، سه سال حبس و رد مال محکوم کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی