[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۲
  • دوره جدید

تخریب ساختمان‌های غیرمجاز در سپیدان، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سپیدان گفت: در اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‎ها و بنا به رأی صادره، حکم قلع و قمع 21 ساختمان احداث شده غیر مجاز در اراضی زراعی شهرستان سپیدان اجرا شد. 
محمد بوستانی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سپیدان با بیان این مطلب گفت: برای تأمین امنیت غذایی و ایجاد پایداری در تولید‌، اشتغال زایی مولد و توسعه پایداری کشاورزی با قاطعیت جلوگیری از هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان در دستور کار این مدیریت قرار داشته و با هماهنگی دستگاه‌های ذی‌ربط با شدت و قوت هرچه تمام تر ادامه خواهد داشت. 
 بوستانی با اذعان به اینکه با اجرای صحیح و دقیق ماده 8 قانون منع فروش و واگذاری زمین‌های فاقد کاربری مسکونی برای امر مسکن، سایر ادارات خدمات رسان بایستی در جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز با این مدیریت همکاری نمایند خاطر نشان ساخت: با همکاری کلیه دستگاه‌های ذی‌ربط، سودجویان و فرصت طلبان فرصت تغییر کاربری غیرمجاز زمین‌های کشاورزی را نخواهند داشت. 
وی بیشترین تخلفات را از ناحیه قطعه بندی و دیوارکشی برای تفکیک زمین‌های کشاورزی دانست و تصریح کرد: اگر در هنگام اقدامات اولیه از سوی متخلفین برای خارج کردن زمین‌های کشاورزی برخورد قانونی به عمل آید دیگر شاهد ساخت و سازهای غیر مجاز و حیف و میل شدن سرمایه‌های بیت المال در زمین‌های کشاورزی نخواهیم بود. 
او به کشاورزان و باغداران متقاضی تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی توصیه نمود پس از اخذ مجوزهای قانونی نسبت به دیوارکشی مجاز اقدام نمایند. 
وی تأکید نمود: مالکین زمین‌های کشاورزی قبل از اقدام به تغییر کاربری نسبت به دریافت مشاوره به مراکز جهاد کشاورزی مراجعه نمایند. 
شایان ذکر است که اجرای قلع و قمع تغییرکاربری‌های غیر مجاز شامل استخر‌، دیوارکشی، سکو‌، آلاچیق و ساختمان بوده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی