[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۰
  • دوره جدید

انتقام نافرجام پسر از پدر در فضای مجازی ، روزنامه شیراز نوین

رییس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری فردی که از طریق فضای مجازی قصد انتقام‌جویی و اخاذی داشت، در شیراز خبر داد. 
سرهنگ «حبیب‌الله رجبلی» در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بیان كرد: مردی 45ساله با مراجعه به پلیس فتا و با ارائه مستنداتی اعلام كرد که شخصی با شماره تلفن ناشناس با وی تماس و او را تهدید به انتشار تصاویر شخصی و خصوصی در فضای مجازی كرده و برای انتشار نیافتن تصاویر شخصی شاکی، درخواست مبلغ یك میلیارد ریال در قالب پول اینترنتی (بیت کوین) كرده است.
وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع، پرونده در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت و پس از بررسی و اقدامات فنی روی پرونده، نسبت به شناسایی متهم اقدام و وی در یك اقدام غافلگیرانه دستگیر و به مقر پلیس فتا منتقل شد.
رئیس پلیس فتا استان اظهار كرد: پس از بازجویی فنی و تخصصی و ادله و مستندات پلیس، متهم كه فرزند شاكی بود لب به اعتراف گشود و اقرار كرد چند روز پیش هنگامی‌که گوشی پدرش در اختیارش بوده، متوجه ازدواج پدرش با زن دیگری شده که این موضوع برای متهم بسیار ناراحت‌کننده بوده و به همین خاطر دست به چنین اقدام مجرمانه زده است.
این مقام انتظامی با اشاره به اینكه فضای مجازی محل مناسبی برای انتقام‌جویی و اخاذی نیست، تصریح كرد: طبق قانون هركس به ‌وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی، صوت، تصویر، فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر كند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به‌ نحوی ‌که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتك حیثیت او شود، به حبس از 91روز تا 2سال یا جزای نقدی از 5میلیون تا 40میلیون ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی