[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۹
  • دوره جدید

تسهیلات فوری برای شرکت‌های دانش‌بنیان، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری فارس گفت: تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان این استان که در سال 92 یک شرکت بود، امسال به 108 شرکت افزایش یافته است.
هاله فولادفر در گفت‌وگو با ایرنا افزود: علاوه بر این، حدود 200 شرکت هم در نوبت تأیید در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار دارند.
وی ضمن تأکید بر لزوم حمایت دستگاه‌های اجرایی استان از طرح و پروژه‌های دانش‌بنیان ادامه داد: از آنجا که توسعه پروژه‌های دانش‌بنیان یکی از عوامل اصلی توسعه اقتصادی استان است، بسته فرصت‌های سرمایه‌گذاری در طرح‌های دانش‌بنیان فارس تهیه می‌شود و مورد حمایت قرار خواهد گرفت.
مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری فارس اظهارکرد: این دفتر نگاه ویژه‌ای به توسعه پروژه‌های دانش‌بنیان در استان دارد و تحقق این هدف را با جدیت دنبال می‌کند.
فولادفر گفت: برای تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان، تمام پروژه‌های دانش‌بنیان که دارای توجیه فنی و اقتصادی هستند از سوی استانداری فارس مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
وی افزود: برهمین اساس، به آن دسته از مدیران طرح‌های دانش‌بنیان که برای اجرای طرح‌های خود به تسهیلات نیاز داشته باشند، در قالب بسته‌های حمایتی تسهیلات اشتغال پرداخت خواهد شد.
او بیان کرد: چنانچه تقاضای مدیران این شرکت‌ها بیش از سقف تسهیلات در نظر گرفته شده باشد، می‌توانند با ارائه فرمت مصوب سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی ایران، از 2 روش جذب سرمایه‌گذار و تأمین مالی از منابع خارجی سرمایه مورد نیاز برای اجرای پروژه خود را تأمین کنند.
شرکت‌های دانش‌بنیان، مؤسسه‌های خصوصی یا تعاونی هستند که به منظور افزایش علم و ثروت، توسعه اقتصادی بر پایه دانش و تحقق اهداف علمی و اقتصادی در جهت گسترش اختراع و نوآوری و در نهایت تجاری‌سازی نتایج تحقیق و توسعه (شامل طراحی و تولید کالا و خدمات) در حوزه فناوری‌های برتر و با ارزش افزوده فراوان تشکیل می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی