[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۰۹
  • دوره جدید

مدیریت هوشمند حمل‌ونقل و ترافیک در مرحله اجراست ، روزنامه شیراز نوین

عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: هوشمندسازی ناوگان تاکسیرانی و ارائه خدمات مطلوب و بهینه به شهروندان، بخشی از فاز نخست طرح کیف پول و بلیت شهروندی با شرکت راهبرد هوشمند شهر است. 
مصطفی کیانی رحیمی افزود: محوریت این بخش از قرارداد سرعت بخشیدن و سهولت پرداخت کرایه در ناوگان تاکسی درون شهری شیراز از طریق سامانه و نشان پرداخت QR COde است که در کوتاه‌ترین پروسه زمانی از سوی شهرداری شیراز اجرایی 
خواهد شد.
عضو کمیسیون حمل و نقل و ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز بیان داشت: این قرارداد در راستای تحقق شهر هوشمند منعقد شده است که بخشی از طرح به‌روز هوشمند سازی کلان شهر شیراز در همه حوزه‌ها خواهد بود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز از تجهیز سیستم ناوگان تاکسیرانی کلان شهر شیراز به سیستم سامانه پرداخت الکترونیک «QR code» خبر داد. 
هادی شه دوست شیرازی با بیان اینکه زیرساخت لازم برای پرداخت الکترونیکی کرایه تاکسی بدون نیاز به پول نقد و به صورت رایگان برای شهروندان و رانندگان ناوگان تاکسیرانی فراهم می‌شود، اظهار داشت: با اجرای این طرح مسافران تاکسی می‌توانند کرایه خود را بدون دغدغه داشتن پول نقد یا پول خرد از طریق اسکن‌ بارکد (QR) نصب‌شده در داخل تاکسی پرداخت نمایند. 
وی افزود: به‌زودی این سامانه روی تاکسی‌های شیراز نصب می‌شود و در اختیار رانندگان و تاکسیرانان قرار خواهد گرفت. 
معاون شهرداری شیراز با اشاره به اینکه این طرح بخشی از زیرساخت شهر هوشمند در کلان شهر شیراز است، تصریح کرد: این طرح با هدف افزایش سرعت و سهولت ارائه خدمات ناوگان تاکسیرانی، رضایتمندی مسافران و پرداخت آنلاین کرایه انجام می‌شود. مجری طرح سامانه پرداخت الکترونیک تاکسی و مدیرعامل شرکت راهبرد هوشمند شهر با بیان اینکه این طرح حرکت به سمت تحقق شهر هوشمند است، اظهار داشت: همه توان فنی و تخصصی شرکت، برای ایجاد زیرساخت شهر هوشمند به ویژه در حوزه حمل و نقل و ترافیک کلان شهر شیراز را به کار 
خواهیم بست. 
حسام حبیب الله خاطرنشان کرد: تلاش خواهیم کرد در کوتاه‌ترین زمان این طرح را اجرا و به مردم فهیم شیراز تقدیم نماییم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی