[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۵
  • دوره جدید

پیشنهاد ذخیره یارانه‌ها در صندوق‌های بیمه، روزنامه شیراز نوین

کارشناس حوزه کار پیشنهاد ذخیره یارانه‌ها در صندوق‌های بیمه را مطرح کرد و گفت: برای کاهش نرخ بیکاری و گذشتن از فشار بیکاران دهه شصتی، باید راهکاری منطقی برای حل بیکاری آنها اندیشید.
حمید حاج‌اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به لزوم ساماندهی دهه شصتی‌ها در ورود به بازار کار گفت: دهه شصتی‌ها کسانی بودند که از ابتدا با ورود به مدارس ابتدایی فشار زیادی به آموزش و پرورش وارد کردند و بیشترین متقاضیان کنکور بودند که بعد از فارغ‌التحصیلی، بازار کار را با انباشت نیروی جویای کار مواجه کردند.
وی ادامه داد: دولت‌های گذشته هیچ راهکاری برای اشتغال و ساماندهی آنها نداشتند یا نتوانستند کمکی به حل بیکاران دهه شصتی بکنند و با پولی کردن دانشگاه‌ها و تشویق آنها به ادامه تحصیل، تلاش کردند فشار تقاضا در بازار کار را بشکنند و ورود دانش‌آموختگان را به تأخیر بیندازند.
حاج‌اسماعیلی متذکر شد: در حال حاضر دولت برای موفقیت باید از طریق راهکارهای دیگری این مسئله را مدیریت کند؛ چون بحران بیکاری بسیاری از بحران‌های اجتماعی را رقم زده و به جامعه فشار آورده است، لذا دولت به فکر بیکاران دهه شصتی است و درصدد است ا برای گذشتن از این فشار، راهکار منطقی برای حل بیکاری آنها بیندیشد.
این کارشناس حوزه کار در عین حال به سیاست کشورهای دیگر در کاهش نرخ بیکاری اشاره کرد و گفت: در هیچ کجای دنیا نرخ بیکاری دستوری و بخشنامه‌ای پایین نمی‌آید. باید نرخ بیکاری به طور معقول پایین بیاید و نظام جامع خدمات تأمین اجتماعی را هم در اختیار داشته باشیم.
به گفته وی، پرداخت یارانه‌ها هیچ خروجی نداشته و رفاهی برای مردم محروم به ارمغان نیاورده است؛ در حالی که معتقدم یارانه‌ها باید در صندوق‌های بیمه‌ای ذخیره شوند تا اقشاری که به هر دلیل نمی‌توانیم برایشان شغل ایجاد کنیم، زیر چتر حمایت صندوق‌های بیمه‌ای قرار بگیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی