[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۵۵
  • دوره جدید

بهره‌مندی پتروشیمی شیراز از فناوری‌های جهانی، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیراز، از احداث واحد دوم تولید اسید نیتریک در راستای تبدیل شدن این شرکت به یکی از بزرگ‌ترین صنایع پتروشیمی ایران در آینده‌ای نه‌چندان دور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت پتروشیمی شیراز، احمدرضا حیدرنیا در تشریح جزئیات این خبر بیان کرد: واحد جدید تولید اسید نیتریک به منظور توسعه زیرساخت‌ها در این شرکت در دستور راه‌اندازی قرار خواهد گرفت.
وی که معتقد است فعال شدن واحد دوم اسید نیتریک در پتروشیمی شیراز، علاوه بر تأمین نیازهای داخلی، موجب افزایش قابل‌توجه صادرات محصولات این شرکت نیز می‌شود، عنوان کرد: اسید نیتریک یک ماده شیمیایی استراتژیک، با ارزش افزوده بالا و کمیاب است که در صنایع کشاورزی، نظامی، شیمیایی و… کاربرد دارد. این ماده در تولید کودهای شیمیایی، مواد منفجره، مواد شوینده، رنگ‌ها و سایر محصولات شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیراز همچنین احداث واحد جدید تولید اسید نیتریک را یکی از اهداف مهم شرکت متبوع در سال‌های آینده ذکر و خاطرنشان کرد: هم‌اینک در حال انجام مطالعات امکان‌سنجی فنی و اقتصادی پروژه هستیم و انتظار می‌رود که این واحد با ظرفیت تولید قابل‌توجه، در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری برسد.
به گفته مهندس حیدرنیا، این واحد تولیدی با استفاده از فناوری روز دنیا و به صورت کاملاً اتوماتیک و با کمترین میزان آلودگی محیط‌زیست، احداث خواهد شد.
وی اضافه کرد: همچنین، این واحد تولیدی نقش مهمی در ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در منطقه خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی شیراز، این مجتمع با بیش از 60 سال سابقه فعالیت، یکی از پیشگامان صنعت پتروشیمی ایران محسوب می‌شود.
گفتنی است، این شرکت با تولیدات متنوع انواع محصولات پتروشیمیایی نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی