[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

قمار زندگی ، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم فسا در مجلس گفت: متأسفانه برخی افراد سودجو با استفاده از خلأهای قانونی، ضعف نظارت و عدم گسترش فرهنگ اهدای عضو در حوزه دلالی اعضای بدن فعالیت و از معضلات و مشکلات مردم درآمدزایی می‌کنند. محمد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه تعداد زیادی از بیماران در نوبت دریافت عضو قرار دارند، گفت: روزانه برخی بیماران به دلیل نبود عضو پیوندی جان خود را از دست می‌دهند؛ در حالی که ما کشوری مسلمان هستیم و باید استقبال بیشتری از اهدای عضو داشته باشیم و از سویی امکانات و تجارب لازم برای استفاده از پیوند عضو در کشور وجود دارد. 
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فرهنگ اهدای عضو باید در کشور نهادینه شود، گفت: به دلیل وجود برخی مسائل فرهنگی در برخی نقاط کشور و همچنین مسائل عاطفی و ضعف فرهنگ‌سازی فرهنگ اهدای عضو در کشور به‌خوبی جا نیفتاده است.   
وی با تأکید بر اینکه آمار اهدای عضو در کشور باید با فرهنگ‌سازی مناسب افزایش یابد، ادامه داد: فرهنگ‌سازی درمورد اهدای عضو افراد مرگ‌مغزی امری ضروری و حیاتی بوده و رسانه ملی نقش عمده‌ای در این رابطه داشته و باید از تمامی ابزارهای تبلیغاتی برای ترویج فرهنگ اهدای عضو بهره برد. 
این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: برای گسترش فرهنگ اهدای عضو علما، روحانیون و ائمه جمعه می‌توانند توصیه‌های لازم را برای ترغیب مردم داشته باشند و از سویی در کتب دوران ابتدایی گنجانده شود. 
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با اهدای عضو بیماران مرگ‌مغزی، سلامتی و درمان بیماران نیازمند پیوند عضو فراهم و از سویی از فعالیت دلالان اعضای بدن در این زمینه جلوگیری می‌شود، تصریح کرد: متأسفانه برخی افراد سودجو با استفاده از خلأهای قانونی و ضعف نظارت در حوزه دلالی اعضای بدن فعالیت و از معضلات و مشکلات مردم درآمدزایی می‌کنند؛ بنابراین نیاز است دستگاه قضا و وزارت بهداشت با این افراد به صورت قاطع و جدی برخورد کنند البته برای مدیریت این معضل نیاز است افراد به مراکز مجاز مراجعه کرده و همچنین اهدای عضو در کشور گسترش یابد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی