[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۵
  • دوره جدید

بانک‌ها سخت‌گیرتر شده‌اند، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان فارس گفت:  امسال تا به امروز 140 میلیارد تومان به بنگاه‌های  تولیدی استان پرداخت کرده‌ایم و این در شرایطی است که امسال سخت‌گیری بانک‌ها نسبت به سال قبل بیشتر شده است. 
مهندس علی همتی  گفت: 25 درصد واحدهای تولیدی فارس در حوزه صنایع غذایی، آشامیدنی و دارویی فعالیت دارند.
علی همتی در نخستین جشنواره تخصصی توانمندی‌های  صنایع غذایی، آشامیدنی و دارویی استان فارس در شیراز، افزود: در مجموع در حوزه جهاد کشاورزی و حوزه صنعت، معدن و تجارت بیش از چهار هزار و 800 واحد تولیدی فعال داریم که از این تعداد یک هزار و 200 واحد تولیدی در فضای صنایع غذایی، آشامیدنی و دارویی فعال هستند.
وی درباره اقدامات انجام شده در حمایت از واحدهای تولیدی استان هم گفت: سال گذشته در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه توسعه صادرات استان 633 میلیارد تومان به واحدها و بنگاه‌های  تولیدی زیرمجموعه سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان جهاد کشاورزی پرداخت شد.
همتی گفت: این عدد بیانگر عملکرد 125 درصدی در پرداخت تسهیلات، نسبت به رقم اعتبار اولیه در نظر گرفته شده برای استان یعنی 517 میلیارد تومان است.
او بیان کرد: امسال نیز تا به امروز 140 میلیارد تومان به بنگاه‌های  تولیدی استان پرداخت کرده‌ایم و این در شرایطی است که امسال سخت‌گیری بانک‌ها نسبت به سال قبل بیشتر شده است. 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس هم دراین مراسم گفت: یکی از چالش‌های  پیش روی استان طی سال‌های  اخیر چالش کم آبی و خشکسالی در استان بود که برای فائق آمدن به این مشکل اقداماتی در جهت تثبیت تولید محصولات کشاروزی انجام داده‌ایم.
وی ادامه داد: از جمله این اقدامات می‌توان به پرداخت 85 درصد هزینه اجرای سیستم آبیاری نوین از طرف دولت به کشاورزان که باعث صرفه جویی چهار هزار متر مکعبی آب در هر هکتار می‌شود، اشاره کرد.
قاسمی ادامه داد:‌ اجرای هفت هزار هکتار کشت گلخانه‌ای به جای حدود 80 هزار هکتار کشت سبزی و صیفی در فضای باز نیز از دیگر اقداماتی است که در دستور کار خود قرار داده‌ایم.
وی ادامه داد: به رغم این‌که امروز سطح گلخانه‌های استان نسبت به سال 94 از 136 هکتار به بیش از 330 هکتار رسیده، اما با اهدافی که مد نظر داریم هنوز فاصله داریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی