[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

مهربان بود و دادِ مهر سرمی‌داد!، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین- سید محی الدین حسینی ارسنجانی

Arsanjani.moiin@gmail.com

خبر تأسف‌بار و تأثرانگیز  درگذشت ناگهانی دوست و همكار عزیز فرهنگی‌مان زنده‌یاد و زنده‌نام مهرداد ظهیری را از دوست و همکار ارجمندمان جهانخواه، کارشناس اردوها و مسئول سازمان دانش‌آموزی ناحیه یک شنیدم. یادش به خیر، مهرداد نمونه و الگویی از انسان‌های صاحب کمالات و برخوردار از حسن اخلاق و متعهد به وظیفه بود.
نخستین مدیر کاری من
ظهیری را ۲۴سال پیش که اولین ابلاغ اداری خود را با عنوان مدیر کانون فرهنگی تربیتی شهدای سرچهان دریافت کردم، در اولین روزهای خدمتی‌ام و استخدام در آموزش و پرورش می‌شناسم. درست زمانی که کرامت قاسمی، رییس وقت آموزش و پرورش منطقه سرچهان (شهرستان بوانات) پس از موافقت و صدور ابلاغ بنده به مدیریت کانون فرهنگی آن سامان، مرا مأمور کرد به حضور مسئول کانون‌ها و اردوهای اداره کل آموزش و پرورش فارس در ساختمان قدیم اداره کل (میدان شهرداری ) برسم و از او راهنمایی و ارشاد بخواهم. این شخصیت عزیز و دوست‌داشتنی و خوش‌رو، با آن صورت و سیرت زیبای خود، به گرمی مرا پذیرفت و با کار در این حوزه آشنا کرد.خوب یادم است تا از راه رسیدم، مرا به گرمی پذیرفت و هرآنچه در پذیرایی از میهمان تازه رسیده داشت یا باید انجام می‌داد، در طبق اخلاص نهاد و آورد و با اصرار هرچه تمام‌تر، مرا به استفاده از چای و شیرینی و... تعارف می‌کرد.می‌دیدم که در برخوردهای خود با همکاران، نهایت تواضع را داشت و با ارباب رجوع خود به درستی و شفقت و مهربانی و خنده رفتار می‌کرد. او خود مهر داشت و همواره داد مهر سرمی‌داد!
مهرگستر و مهرآفرینی مهرورز
مهرداد ظهیری، شخصیت جالب و جذابی داشت. او علاوه بر آنکه فردی متین و مؤدب بود، به وقت خود مزاح و مصافحه و گفتگوی رودررو و چهره به چهره با همکاران را از دست نداده و سعی می‌کرد با روحیه بشاش و شاداب همیشگی خود، برخوردهایی ماندگار و فراموش نشدنی با مخاطب خود داشته باشد. صبوری و پرکاری آن فقید سعید در مسئولیت‌های محوله و خصوصاً در سمت مدیریت کانون‌ها و اردوگاه‌های استان فارس هم از محاسن کاری وی بود. اکنون، او که در زمره بهترین‌های آموزش و پرورش فارس بوده، از میان ما رفته و به ابدیت پیوسته است. او اینک در جوار حضرت رحمان و رحیم آرام گرفته و روزی‌خوار درگاه پروردگار دانا و تواناست. جامعه علمی، آموزشی و فرهنگی شیراز و فارس و مردمان بزرگوار شهرستان اقلید، مهردادی مهرگستر و مهرآفرینی مهرورز را از دست داده و در غم فقدان او که سروسامانی به فضاهای اردویی استانمان داد، سوگوارند.
تحمل فراغ او سخت و جانکاه است
هرچند تاب و تحمل فراغ و هجران چنین مرد بزرگ و جاودانه‌ای  سخت، دشوار و جانکاه است، تقدیر الهی را جز صبر و بردباری بر چنین مصیبت، چاره‌ای نیست. از خدواند بزرگ برای آن عزیز فرزانه که در این جزء از زمان (۲۱دی ماه۹۶) از جهان فانی رحل اقامت کرده و به سوی جنان باقی کوچیده، غفران واسعه الهی و همنشینی با اولیاءالله را آرزو و برای عموم  بازماندگان و بستگانش، به ویژه خانواده داغ‌دار و خواهرش که سالیانی همکارمان در ناحیه یک شیراز بوده، صبری جمیل و اجری جزیل مسئلت می‌دارم. قطعاً خدمات صادقانه و خالصانه آن چهره خدوم و صدیق عرصه تعلیم و تربیت، باقیات‌الصالحاتی اخروی و توشه و ذخیره‌ای معنوی و ارزشمند برای روز حساب و کتابش در محضر الهی محسوب خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی