[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۹۸۷
  • دوره جدید

تسهیل تسهیلات مسکن ، روزنامه شیراز نوین

عطاءالله زمانی مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی فارس در بازدید از طرح‌های عمران روستایی شهرستان ممسنی اظهار داشت: اعطای تسهیلات 200میلیون تومانی بهسازی مسکن روستایی نویدبخش توسعه روستاهاست.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، زمانی در این برنامه بازدید که به همراه حمیدی معاون عمران روستایی، جعفری کیا ذی‌حساب بنیاد مسکن، دهقان مدیر بنیاد مسکن شهرستان ممسنی و همچنین دیانت ریاست دیوان محاسبات و معاونت فنی دیوان محاسبات با هیئت همراه و فرماندار و بخشدار و مسئول دفتر نماینده انجام شد، از وضعیت بهسازی معابر روستاهای شهرستان ممسنی بازدید کرد.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با اشاره به اینکه بانک‌های عامل نسبت به تعیین سهمیه برای پرداخت تسهیلات ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در روستاها و شهرهای زیر 25هزار نفر با ضمانت سفته زنجیره‌ای اقدام کرده اند، افزود: بر اساس تصویب هیئت دولت، بانک عامل تنها در صورت درخواست متقاضی و توافق با بانک عامل می‌تواند سند مالکیت واحد روستایی را به عنوان وثیقه و ضمانت دریافت تسهیلات دریافت کند. زمانی ادامه داد: ضمانت سفته زنجیره‌ای ۳نفره که برای وام مذکور حذف شده بود، مجدداً عملیاتی شده و روستاییان متقاضی می‌توانند وام ۲۰۰میلیونی را با سفته دریافت کنند. مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس اضافه کرد: فعالیت‌های عمران روستایی یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی‌در امور کالبدی و عمران و آبادی روستاها می‌باشد. این فعالیت‌ها با هدف ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها و تأمین عادلانه امکانات و هدایت فیزیکی جهت بهبود شرایط زیست محیطی نقاط روستایی به انجام می‌رسد. 
وی از بهسازی بافت باارزش روستایی در روستاهای دارای بافت باارزش تاریخی خبر داد و گفت: بهسازی بافت باارزش روستایی طرحی است که با شناسایی و ارتقای فضاهای باارزش روستایی، توسعه کالبدی- فضایی روستا را از طریق حفاظت و احیای ارزش‌های فرهنگی، تاریخی و معماری آن به شیوه‌های مناسب و بهینه پیگیری می‌نماید.
زمانی تهیه و اجرای طرح‌های مذکور را به منظور دستیابی به اهداف خاصی دانست و گفت: حفاظت، احیا و مرمت بافت و کالبد واجد ارزش در رابطه با سکونت و تولید، حفاظت و احیای ارزش‌های فرهنگی، تاریخی، کالبدی- فضایی، معماری و منظر روستایی و معرفی این ارزش‌ها در سطوح ملی و فراملی به خصوص در زمینه توسعه گردشگری، ارتقای کمی‌ و کیفی عرصه‌های زیست و تولید روستایی و فراهم نمودن زمینه توسعه و عمران روستا با توجه به شرایط، امکانات و محدودیت‌های موجود از جمله این 
اهداف است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی