[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۵۵
  • دوره جدید

بهره‌برداری از اولین واحد تولید و بسته‌بندی میوه خشک در بیضا ، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیضا گفت: نخستین واحد تولید و بسته‌بندی میوه، سبزی و صیفی خشک این شهرستان با ظرفیت تولید سالیانه 150 تن تکمیل شده و در دهه مبارک فجر به بهره‌برداری می‌رسد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بیضا، صدیقه مؤیدی با اشاره به اینکه کبری شعبانی، بانوی کارآفرین عضو صندوق خرد زنان روستایی این کسب و کار را در روستای علی‌آباد سرتل ایجاد کرده است، افزود: این طرح با اعتباری بالغ بر 11.5میلیارد ریال در راستای ترویج فعالیت اقتصادی بانوان احداث گردید. به گفته وی، از این مقدار اعتبار 10میلیارد ریال آورده شخصی و 1.5میلیارد ریال تسهیلات کم‌بهره از محل تبصره 16 تأمین 
گردید.
مؤیدی اظهار کرد: زمین موردنیاز برای توسعه واحد صنعتی موصوف به مساحت پنج‌هزار مترمربع از محل واگذاری اراضی ملی شهرستان به این طرح اختصاص یافت. او خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این طرح صنایع تبدیلی کشاورزی، زمینه اشتغال برای 6 نفر به طور مستقیم در منطقه فراهم شده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف دولت ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار در مناطق روستایی و عشایری است، توضیح داد: آموزش رایگان، تسهیلات و حمایت‌های ویژه‌ای در اختیار بانوان توانمند متقاضی ایجاد اشتغال در بخش‌های مختلف کشاورزی قرار می‌گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی