[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

الزام شهرداری‌ها به کسب درآمد پایدار ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، در گردهمایی شهرداران استان فارس که با حضور سید محمدعلی افشانی، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور برگزار شد. با بیان اینکه شهرداری ها با وجود کسب درآمد و یا بدون کسب درآمد موظف به ارائه خدمات هستند، پویایی اقتصادی و کسب درآمد پایدار را مهمترین مؤلفه مدیریت شهری دانست. 
تبادار با بیان  اینکه باید هر ساز و کاری که می‌تواند ایجاد درآمد پایدار در شهرداری‌ها را بیش‌از گذشته محقق کند با جدیت در دستور کار قرار داد افزود: شهرداری‌ها باید بتوانند بدون در نظر گرفتن اعتبارات خاص و با توجه‌به دارایی‌ها و مستحدثات موجود در شهرداری امورات جاری را اداره کنند به گونه‌ای که انجام این امور وابسته به رکود یا رونق ساخت‌وساز یا اعتبارات عمرانی و... نباشد. وی با تأکیدبر اینکه رعایت قانون و مقررات به‌عنوان الزام‌آورترین موضوع باید مورد توجه همه سازمان‌ها به ویژه شهرداری‌ها قرار گیرد خاطرنشان کرد: حرکت در مسیر قانون سبب می‌شود مسئولان همواره بتوانند از عملکرد خود در هر محکمه‌ای دفاع کنند.
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع خشکسالی پرداخت و بحران  آب را به‌عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی استان فارس برشمرد.
 وی ادامه داد: بهره‌گیری از پساب فاضلاب و استفاده دوباره از آب در شرایط کنونی توسط شهرداری‌ها نه‌تنها نگاه عالمانه در این حوزه را محقق خواهد کرد، بلکه نقشی تعیین‌کننده در سیاست کلان استان در پهنه کشاورزی و اقتصادی خواهد داشت.
تبادار با تأکیدبر اهمیت و ضرورت کسب درآمد پایدار در شهرداری‌ها، سرمایه‌گذاری را مهمترین راه دستیابی به این درآمد دانست و خاطرنشان کرد: به هر میزان که بهره‌گیری از سرمایه بخش خصوصی در کنار امکانات شهرداری افزایش یابد، زمینه ایجاد اشتغال و کارآفرینی در استان و عمران و آبادانی در شهرها نیز پیشرفت خواهد کرد.
 وی کیفی‌سازی و توجه به استاندارد در ارائه خدمات شهرداری‌ها را موضوعی مهم برشمرد و تأکید کرد: تعداد زیاد فعالیت‌های بی‌کیفیت سبب ارتقا جایگاه و رتبه شهرداری‌ها نخواهد شد در صورتی که فعالیت کم همراه با کیفیت، رتبه ایجاد کرده و رضایت عمومی را در پی خواهد داشت.
استاندار فارس همچنین به موضوع مناسب‌سازی فضای شهرهای استان برای جانبازان و معلولان اشاره کرد و خواهان بهبود وضعیت کنونی برای تسهیل دسترسی این افراد به امکانات شهری شد.
  تبادار در پایان از شهرداران خواست با توجه به فرارسیدن ایام تعطیلات نوروز امکانات و شرایط مناسب را برای مسافران و مهمانانی که وارد استان فارس می‌شوند مهیا کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی