[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۵
  • دوره جدید

به هرقیمتی در برجام نمی‌مانیم ، روزنامه شیراز نوین

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است در شرایطی که کشورهای همسایه ایران تمام توان خود را برای تقویت حوزه نظامی گذاشته‌اند غربی‌ها نمی‌توانند درخواست توقف آزمایش موشکی ایران را داشته باشند.
محمدمهدی برومندی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصمیم سه کشور اروپایی مبنی‌بر اعمال تحریم علیه ایران برای نگاه داشتن آمریکا در این توافق گفت: جمهوری اسلامی تمام سناریوهای لازم برای مقابله با تصمیمات ضد ایرانی و ضد برجامی را دیده و بر همین اساس قانونی در مجلس باعنوان اقدام متقابل برای نقض برجام را به تصویب رساندیم که به تأیید مقام معظم رهبری رسید. نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی برهمین‌اساس یادآور شد: جمهوری اسلامی به این دلیل با غربی‌ها وارد مذاکره شد که تحریم‌های علیه کشورمان برداشته شود که بخش قابل توجهی از آن مربوط در حوزه اقتصادی به خصوص بیمه و بانک بود.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی هیچ‌گونه تحریم جدید که ما را وارد تنگنا کند نمی‌پذیرد عنوان کرد: درباره مسائل موشکی به هیچ‌وجه مذاکره نمی‌کنیم و تحریم جدید موشکی را نیز نقض برجام می‌دانیم لذا اگر اروپایی‌ها می‌خواهند حسن نیت داشته باشند باید هم آمریکا و هم ایران را متقاعد به ماندن در برجام کنند.
برومندی ادامه داد: هرلحظه احساس کنیم برجام منافع ایران را تأمین نمی‌کند ما نیز در آن نمی‌مانیم از این رو غربی‌ها تصور نکنند ما در تلاش هستیم به هرقیمتی در برجام بمانیم و تحریم‌های جدید علیه ما وضع شود. این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: غربی‌ها در شرایطی درباره مسائل موشکی ایران صحبت می‌کنند که آمریکا قراردادهای چندین‌هزار میلیارد دلاری با عربستان بسته و منطقه را به زرادخانه نظامی و اتمی تبدیل کرده‌اند همچنین اسرائیل تاکنون هیچ قانون هسته‌ای را نپذیرفته و امروز به فعالیت‌های هسته‌ای ادامه می‌دهد و جهان را ناامن کرده است.
وی در ادامه با اشاره به برد 2هزار کیلومتری موشک‌های سعودی ابراز داشت: در حالی که کشورهای همسایه‌ای هستند که بخش اعظمی از بودجه خود را صرف تجهیزات نظامی می‌کنند، نباید از ایران درخواست شود که در حوزه موشکی اقداماتی نداشته باشد.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی بارها حسن نیت خود را در قبال برجام به اثبات رسانده و تمامی گزارش‌های آژانس حاکی از این امر بوده است ازاین‌رو هرگاه تشخیص دهیم تحریم‌های جدید فشار جدی به ما می‌آورد حتماً اقدام متقابل می‌کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی