[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۰۹
  • دوره جدید

مرگ گیاه آپارتمانی به دلیل ‌این ۴ اشتباه، روزنامه شیراز نوین

اگر در منزل یا محل کارتان از گیاهان آپارتمانی استفاده می‌کنید باید اشتباهاتی که منجر به مرگ گیاهان آپارتمانی می‌شوند را بدانید تا آسیبی به آن‌ها وارد نشود.
به گزارش نمناک، گیاهان خانگی راهی عالی برای زیباسازی منزل هستند و حس آرامش و تازگی به فضا می‌بخشند؛ اما گاهی اوقات ما فراموش می‌کنیم که مراقبت صحیح  از ‌این گیاهان داشته باشیم؛ بنابراین، ‌این قسمت از نمناک را تا انتها مطالعه کنید تا ببینید که اشتباهات مراقبت از گیاهان چیست که مرتکب نشوید.
قرار دادن در معرض نور نامناسب
زمانی که گیاه را خریداری می‌کنید، باید از فروشنده بپرسید که گیاه‌تان به چه نوع نوری نیاز دارد.‌ بعضی از گیاهان نیاز به نور زیاد و بعضی نیاز به نور کم دارند؛ پس باید ‌این دو تفاوت را بشناسید، در غیر ‌این صورت به گیاه آسیب وارد می‌شود.
قرار دادن گیاه در محیط خشک
اگر گیاه را در یک مکان خشک مثلاً نزدیک به کولر گازی یا نزدیک به دستگاه گرمایش قرار دهید، به آن آسیب وارد می‌کند.
تغییر دادن مداوم جای گیاه
گیاهان زمانی که در یک محل مشخص و ثابت باشند، ریشه می‌زنند. ‌این که شما بخواهید مدام جای‌شان را تغییر دهید، به آن‌ها آسیب وارد می‌کند.
زیاد عوض کردن گلدان
وقتی که صحبت از عوض کردن گلدان می‌شود، بسیار مهم است که ‌این کار را در زمان صحیح و فقط تایمی ‌انجام دهید که گیاه واقعاً آماده است؛ یعنی اگر ریشه‌ها از قسمت منافذ زهکشی بیرون زده‌‌اند، باید گلدان را عوض کنید؛ در غیر‌ این صورت نیاز نیست که مدام ‌این کار را انجام دهید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی