[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۸
  • دوره جدید

دو مهاجم نام‌آشنا در زرد و نارنجی شیراز، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین- گروه ورزش
دو تیم شیرازی که در نیم‌فصل نخست رقابت‌های لیگ دسته اول عملکرد نسبتاً خوبی داشتند، در تعطیلات نیم‌فصل به دنبال تدارک برای حضور بهتر در نیم‌فصل دوم هستند.
حضور دو بازیکن نام‌آشنا در خط حمله دو تیم، جذاب‌ترین اتفاقات نقل‌وانتقالات این دو تیم تا اینجای کار است. مهدی شریفی، ستاره افول‌کرده فوتبال ایران و همچنین علی آل کثیر که سال گذشته امید اول آقای‌گلی لیگ یک در تیم فجر شهید سپاسی بود، حالا راهی شیراز شده‌اند و هواداران امیدوارند که حضور این دو، اتفاقات خوبی را در بخش هجومی دو تیم شیراز رقم بزند.
از طرفی سه بازیکن هم از تیم فجر شهید سپاسی شیراز در فصل نقل‌وانتقالات جدا شده‌اند؛ سعید ایرانخواه،‌ رضا مستعلی پور و احمدرضا دهداری بازیکنانی هستند که از این تیم جدا شدند.
مرتضی خراسانی، بازیکن تیم پارس جنوبی با انعقاد قرادادی به تیم فوتبال فجر شهید سپاسی شیراز پیوست؛ خراسانی که در نیم‌فصل نخست رقابت‌های لیگ فوتبال به‌عنوان وینگر در پارس جنوبی بازی می‌کرد سابقه بازی در تیم‌های ذوب آهن اصفهان، بادران تهران، شهر خودرو مشهد و سایپا را دارد. این بازیکن متولد سال ۱۳۷۶ در شهر ری است و فوتبال حرفه‌ای خود را در سال ۹۸ از تیم شهر خودرو آغاز کرد.
چندی پیش مهدی شریفی، بازیکن سابق تیم‌های سپاهان، تراکتورسازی و پرسپولیس تهران نیز به‌عنوان مهاجم جدید با تیم فجر شهید سپاسی قرار داد بسته بود.
فجری‌ها که از تیم‌های مدعی صعود به لیگ برتر در این فصل هستند برای تقویت تیم با چند بازیکن دیگر در حال مذاکره هستند.
همچنین تیم نوپا و تازه‌تأسیس شهر راز شیراز که در پایان نیم‌فصل یک دسته یک فوتبال باشگاه‌های کشور در رده هفتم جدول قرار گرفت برای تقویت تیمش در نیم‌فصل دوم، ۲ بازیکن سابق تیم فجر شهید سپاسی شیراز که در پست خط میانی و حمله بازی می‌کنند را  به خدمت گرفت.
 میلاد احمدی در پست هافبک هجومی بازی می‌کند و سابقه بازی با تیم فجر شهید سپاسی و آلومینیم اراک و گل‌زنی در لیگ برتر را دارد؛ او در تیم‌های شمس آذر قزوین و ملوان بندر انزلی هم بازی کرده است و می‌تواند به خط میانی این تیم که در دور رفت با مشکل مواجه بود، کمک کند. شاگردان ستار زارع که در نیم‌فصل اول با مشکل گل‌زنی مواجه بودند و بارها کادر فنی این باشگاه پس از هر بازی به این موضوع اشاره کردند، علی آل کثیر، مهاجم سابق تیم فجر شهید سپاسی را به خدمت گرفتند.
آل کثیر که ۲ سال پیش از نفت آبادان به فجر شهید سپاسی پیوست در ابتدا هم چندین گل به ثمر رساند، اما آسیب‌دیدگی پی در پی این مهاجم که شم گل‌زنی دارد موجب شد از شرایط آرمانی دور شود؛ به نظر می‌رسد این بازیکن عزم خود را جزم کرده است تا یک‌بار دیگر خاطره‌های گل‌زنی در ورزشگاه حافظیه را زنده کند.
این مهاجم خوزستانی پس از جدایی از فجر شهید سپاسی چند مدتی هم برای تیم‌های آلومینیوم اراک و نساجی مازندران بازی کرد و باید منتظر ماند و دید آیا این مهاجم ۱۹۰ سانتی‌متری، می‌تواند عصای دست شیرازی‌ها در خط حمله برای دور برگشت باشد.
زمان آغاز دور برگشت مسابقات لیگ دسته یک به دلیل حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های ۲۰۲۴ آسیا که در قطر در حال برگزاری است، هنوز از سوی سازمان لیگ اعلام نشده است. 
در رقابت‌های فوتبال دسته یک کشور ۱۸ تیم شرکت دارند که پس از انجام ۳۴ بازی تیم‌های اول و دوم جدول جواز صعود به لیگ برتر دوره بیست‌وچهارم را کسب خواهند کرد و سه تیم انتهای جدول هم راهی دسته دوم می‌شوند.
چادرملو اردکان یزد با ۳۸ امتیاز در پایان نیم‌فصل لیگ دسته یک، صدرنشین ماند،‌ خیبر خرم‌آباد با ۳۷ امتیاز و نفت مسجد سلیمان هم با ۳۵ امتیاز در تعقیب تیم صدرنشین هستند. 
همچنین تیم فجر شهید سپاسی شیراز در پایان نیم‌فصل با ۳۳ امتیاز در رده چهارم جدول جای دارد و شهر راز دیگر نماینده شیراز هم با ۲۴ امتیاز، هفتم است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی