[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۲
  • دوره جدید

قهرمان المپیک تحویل ندهیم، هیچ کاری نکرده ایم، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
در مردادماه سال جاری بود که هدایت وزنه برداری استان فارس به آرش حبیبی سپرده شد. حبیبی حالا با گذشت بیش از سه ماه، با امیدواری‌های زیادی نسبت به آینده صحبت می‌کند و می‌گوید هدف این هیئت این است که حداقل یک قهرمان المپیک معرفی کند.
وی درباره موفقیت‌های وزنه برداران فارس در رده‌های سنی پایه گفت: در مسابقات المپیاد استعدادهای برتر کشور، در مجموعِ دو بخش دختران و پسران، استان فارس برای اولین بار توانست در این رده‌های سنی 4 نشان طلا، دو مدال نقره و دو مدال برنز کسب کند. فارس در هر دو بخش دختران و پسران عنوان نایب قهرمانی را در بخش تیمی ‌به دست آورد. ما هم وظیفه خود دانستیم که برای این آینده داران، مراسم تجلیلی ترتیب دهیم و در حد توان هیئت، از آن‌ها با لوح یادبود و جوایز نقدی، تقدیر کنیم. حبیبی افزود : المپیاد استعدادهای برتر یکی از مهمترین مسابقاتی است که از سوی وزارت ورزش و جوانان برنامه ریزی و طراحی شده. استعدادهای برتر در این مسابقات شناسایی می‌شوند و روی آن‌ها برنامه ریزی می‌شود برای قهرمان پروری و حضور در المپیک‌های آینده. این مسابقات مستقیماً زیر نظر فدراسیون‌های مربوطه و در نهایت توسط هیئت‌های استانی طراحی می‌شود تا ورزشکاران از سنین پایه بتوانند به خوبی مسیر قهرمانی خودشان را طی کنند. در حال حاضر چهار تن از نوجوانان فارس از دل همین مسابقات به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شده‌اند.
متولی وزنه برداری فارس ادامه داد: در مراسم تجلیل، از آقای محمد زارعی هم تجلیل شد. ایشان عنوان سوم بزرگ‌سالان آسیا را در بحرین کسب کردند که البته می‌توانستند به مدال بهتری هم دست پیدا کنند اما یک بدشانسی باعث شد این اتفاق نیفتد. البته همین مدال هم پس از سال‌ها به دست آمد. پس از سال‌های 2013 و 2014 که برادران بهروزی آخرین بار در مسابقات آسیایی شرکت کرده بودند، محمد زارعی نخستین کسی است که به این مقام نائل می‌شود. ما هم وظیفه خودمان دانستیم که از این پهلوان ارزنده نیز تجلیل کنیم و امیدواریم در ادامه این مسیر هم حامی ‌این عزیزان باشیم تا بتوانند بر سکوهای جهانی و المپیک قدم بگذارند.
وی گفت: شعار ما در مجموعه هیئت وزنه برداری این است که «تا قهرمان المپیک در وزنه برداری فارس معرفی نشده، انگار هیچ کاری انجام نشده است»، امیدواریم در المپیک آینده شاهد افتخار آفرینی این عزیزان باشیم.
رئیس هیئت وزنه برداری فارس درباره میزبانی نی ریز از اردوی تیم ملی نوجوانان اظهار داشت: به لطف خدا و تلاش‌های دوستان عزیزمان، به ویژه آقایان حسن رضاییان رئیس هیئت وزنه برداری شهرستان نی ریز و فرزند ایشان آقای مرتضی رضاییان که به عنوان مربی در تیم ملی نوجوانان ایران حضور دارند، اردوی تیم ملی نوجوانان در نی ریز از جمعه 27 آبان‌ماه آغاز شده است. پیشتر قرار بود سه وزنه بردار از استان ما در این اردو حضور داشته باشند اما با رایزنی‌هایی که انجام دادیم، توانستیم یک نفر دیگر را هم به این تعداد اضافه کنیم. بنابراین آقایان فرهاد قلی زاده، محمدامین حبیبی، ابوالفضل زارع و حمیدرضا زارعی، چهار نماینده فارس در این اردو هستند.
وی افزود: با توجه به ترافیک نفراتی که در وزن‌های 82 و 96 کیلوگرم تیم ملی حضور دارند، خواهش کردیم که با توجه به استعدادی که جوان آینده دار استان فارس و شهرستان مرودشت دارد، ایشان هم در این مرحله از اردوی تیم ملی حضور داشته باشند که با نظر مساعد سرمربی تیم ملی نوجوانان، آقای حمیدرضا زارعی هم به این لیست اضافه شد. آقای مرتضی رضاییان هم به عنوان مربی در تیم ملی حضور دارد و برای اولین بار است که اردوی تیم ملی وزنه برداری نوجوانان، در یکی از شهرستان‌های استان فارس برگزار می‌شود. حبیبی در پایان گفت : کرسی‌های خوبی در فدراسیون وزنه برداری نصیب فارسی‌ها شده و علاوه بر آقای رضاییان که مربی تیم ملی نوجوانان است، سجاد بهروزی نیز در تیم ملی جوانان به عنوان مربی مشغول به کار است و سیدکمال موسوی نیز عضو کمیته فنی فدراسیون وزنه‌برداری است. همچنین چند نفر دیگر در کمیته‌های مختلف فدراسیون عضویت دارند که با حضور این عزیزان امیدواریم این سکوها و کرسی‌ها با همدلی و اتحادی که بین بچه‌ها ایجاد شده، روز به روز شاهد افتخار آفرینی و پیشرفت هرچه بیشتر وزنه‌برداری استان فارس باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی