[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

آغاز زیباسازی از دروازه جنوب شرقی شیراز، روزنامه شیراز نوین

در راستای زیباسازی، افزایش سرانه فضای سبز و ارتقای کیفیت زندگی، احداث فضای سبز بلوار خلیج فارس به طول هفت کیلومتر در دو فاز در دستور کار قرار گرفته که در این راستا عملیات خاک‌برداری و تسطیح در فضایی به مساحت ۵ هکتار در فاز یک (لوپ ورودی جنوب شرقی شهر) در حال اجرا می‌باشد. شهردار منطقه دو شیراز با اشاره به نابسامانی‌های ورودی جنوب شرقی شیراز گفت: همواره یکی از خواسته‌های مکرر مردم توجه به ورودی شهر شیراز از سمت جنوب شرقی بوده است که علی‌رغم تلاش‌های گذشته، این مسیر از کیفیت لازم برخوردار نبوده، در حالی که در ادامه ورودی جنوب شرق و فرودگاه شیراز مسیر بلوار مدرس به عنوان ویترین شهر شیراز در منظر مسافران، توریست‌های داخلی و خارجی و حتی مسئولان ملی و استانی است. محمد تولائی شیرازی افزود: تلاش خواهیم کرد مسیرهای منتهی به ورودی و خروجی شهر شیراز در محدوده پل فسا تا میدان ولی عصر(عج) را در حد قابل قبولی زیباسازی و به مردم فهیم شیراز تقدیم نماییم. این مدیر پرتلاش و جهادی گفت: علاوه بر مسیرهای ورودی جنوب شرق، فضای سبز بلوار خلیج فارس، عملیات احداث و بهسازی بلوارهای مدرس، رحمت، کریمخان زند، لطفعلی خان زند، کوی زهرا و خیابان‌های توحید و انقلاب در دستور کار قرار گرفته است و همچنین احداث فضای سبز ورودی بلوار آیت الله قشقایی و مجموعه ورزشی محله شاهزاده بیگم نیز در حال اجرا می‌باشد. وی با اشاره به ضرورت همکاری شهروندان در این منطقه گفت: توجه به مبلمان شهری، حذف تابلوهای غیرمجاز، سامان‌دهی و رنگ آمیزی درب منازل با همکاری ساکنان، ترمیم خط‌کشی‌های عابر پیاده، رنگ‌آمیزی پل‌های عابر پیاده و سایر اقدامات در دستور کار است. این مدیر جهادی افزود: مهم‌ترین اثرات فضای سبز در شهرها، کارکرد‌های زیست محیطی آنهاست که ایجاد تعادل بخشی در متابولیسم شهر از یک سو و بالا بردن سطح زیبایی از سوی دیگر، سبب افزایش کیفیت زیستی شهرها می‌شوند که از این لحاظ در حقیقت فضای سبز ریه‌های تنفسی شهرها به شمار می‌آیند.
شهردار منطقه دو ‌‌شیراز گفت: امیدواریم در فازهای مختلف اجرایی تا زمان فرارسیدن نوروز ۱۴۰۲ با استفاده از نهال‌ها، درختان و گونه‌های مقاوم در معابر، هدیه ای درخور شأن شهروندان شیراز از سوی شهرداری تکمیل و تقدیم گردد و انتظار است شهروندان در حفظ و مراقبت از نهال‌ها شهرداری را یاری نمایند.
وی همچنین عنوان داشت: در این طرح از ۸۰۰۰ اصله درخت، ۳۷۰۰ مترمربع گل‌های رز و پوششی و ۱۲۷۰۰ مترمربع چمن استفاده خواهد شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی