[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۰۹
  • دوره جدید

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس: هنر، تروریسم را ثبت و ضبط می‌کند ، روزنامه شیراز نوین

حمیدرضا قانعی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری کارگاه دو روزه تولید اثر نقاشی یادمان شهدای حرم مطهر احمد بن موسی شاهچراغ(ع) اظهار داشت: واقعه جانسوز و تأثربرانگیز شاهچراغ(ع) موجب متأثر شدن جامعه و ناراحتی مردم شد؛ ما تلاش کردیم تا از طریق ابزار هنر و در قالب آثار هنری این قصه غم‌انگیز و غمی را که در جامعه به واسطه این اتفاق رقم خورده به گونه‌ای ثبت و ضبط کنیم تا در خاطره‌ها باقی بماند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس ادامه داد: ملت مظلوم ایران طی چهل سال گذشته ۱۷هزار شهید ترور داشته است و این اتفاقات تلخ همواره در اذهان ما باقی است.
قانعی اضافه کرد: در همین حرم مطهر احمد بن موسی(ع) مقبره حضرت آیت الله دستغیب را داریم که چهل سال پیش شهید ترور شد و منافقین او را به شهادت رساند. اما با وجود گذشت چهل سال از حرکت رو به رشد انقلاب همچنان شاهد این هستیم که دشمنان انقلاب از این حربه برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی استفاده می‌کنند.
وی اضافه کرد: ما در تلاش هستیم که با استفاده از ابزار هنر و زحماتی که هنرمندان می‌کشند، مظلومیت شهدای حرم شاهچراغ(ع) را به تصویر بکشیم و آن را به گونه ای ثبت و ضبط کنیم تا در خاطره‌ها باقی بماند. قانعی گفت: درصدد هستیم تا شرایطی فراهم کنیم که حافظه تاریخی مردم با دیدن این آثار هنری تقویت شود و مردم در آینده با تماشای این آثار به یاد بیاورند که برای حفظ انقلاب اسلامی چه اتفاقاتی رقم خورده است. 
مدیرکل ارشاد فارس با بیان اینکه پنج تن از هنرمندان درجه یک کشور از تهران، بوشهر و شیراز در این نمایشگاه حضور دارند، به معرفی این هنرمندان پرداخت و گفت: علی بحرینی از بوشهر، صولت‌اله باصری از شیراز، عبدالحمید قدیریان از تهران، حسن روح‌الامین از تهران، محمدعلی نادری از بوشهر و باران محسنی از شیراز در این رویداد حضور دارند و به ارائه اثر خود می‌پردازند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی