[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

تحویل سال در ۲۵۰بقعه فارس ، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین ـ سمیرا مولودی
 مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس از اجرای طرح آرامش بهاری در 501 بقعه متبرکه استان در نوروز 97 خبر داد.
به گزارش خبرنگار شیراز نوین، حجت الاسلام والمسلمین سید‌عباس موسوی با اعلام اینکه طرح آرامش بهاری هفتمین سالی است که در فارس برگزار می‌شود ، اظهار داشت: این طرح در دو بخش خدمات‌رسانی خدام در اماکن مذهبی به زائرین و فرهنگی توسط معاونت فرهنگی و مُبلغین اجرا می‌شود.
او در ادامه تصریح کرد: طرح آرامش بهاری از تاریخ 25 اسفند ماه جاری لغایت 15 فروردین ماه 97 در 501 بقعه متبرکه استان و با هدف خدمات‌رسانی شایسته به زائرین، تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و نشر معارف اسلامی و ترویج باورهای دینی به سبک زندگی اسلامی ارائه می‌شود.
مدیر کل اوقاف فارس اعلام داشت: امسال در 250 بقعه استان مراسم تحویل سال نو برگزار می‌شود که در شیراز این مراسم در بقعه شاهداعی‌الله، حرم مطهر سید علاءالدین حسین(ع) و علی بن حمزه برپا می‌شود.
موسوی با بیان اینکه در این طرح امسال 6 هزار نفر فعالیت می‌کنند، اذعان داشت: در تاریخ برگزاری این طرح 90 مبلغ از قم و 150 مبلغ دینی در سراسر استان به فعالیت‌های  فرهنگی می‌پردازند. او با اشاره به اجرای طرح مهر تندرستی هم‌زمان با طرح آرامش بهاری در استان بیان داشت: بقاع متبرکه استان مجری این طرح هستند و کلیه فعالیت‌های عادی بقاع تا 25 ماه جاری ادامه و از آن تاریخ آماده پذیرایی از مهمانان می‌شوند.همچنین مراسم غبارروبی از این بقاع نیز از روز گذشته آغاز و تا 25 ادامه می‌یابد.
مدیرکل اوقاف فارس از برگزاری مراسم آخرین جمعه سال و اجتماع منتظران در برخی بقاع استان خبر داد و گفت: در این مراسم دعای ندبه و توسل خوانده می‌شود. ضمناً تعداد 100مسجد بین راهی و 300 مسجد در مسیرهم به صورت شبانه روزی آماده خدمات‌رسانی به زائرین سومین حرم اهل‌بیت (ع) هستند.
موسوی یاد آور شد: تعداد 10 هزار نقشه راهنمای گردشگری فارس توسط معاونت این اداره تهیه شده است که در دروازه‌های  ورودی شهر در اختیار میهمانان قرار می‌گیرد.
وی گفت: 19 خیمه معرفت نیز در سطح استان برپا شده است که حرم مطهر سید علاءالدین حسین(ع)، علی بن حمزه و تخت‌جمشید از شاخص‌ترین این خیمه‌ها هستند.
شایان ذکر است که 31 باب زائر سرا به همراه 200 مکان و حسینه برای اسکان ضروری مسافرین در نظر گرفته شده است.
موسوی با بیان اینکه امسال در اجرای این طرح از کمیت‌ها کاسته و به کیفیت افزوده‌ایم، خاطر نشان کرد: در ایام نوروز 96 بیش از 3 و نیم میلیون نفر به بقاع متبرکه استان مراجعه کرده‌اند که امام‌زاده آقام شهید فراشبند رکورددار این مراجعات بوده است. معاون فرهنگی اوقاف فارس نیز اظهار داشت: طرح آرامش بهاری در سال اول اجرا در 50 بقعه و با 10 مبلغ کار خود را آغاز کرد که در طی این سال‌ها پیشرفت خوبی داشته‌است. حجت الاسلام سید میثم حسینی یادآور شد: این طرح در 4 سطح ویژه، یک، دو و سه اجرا می‌شود که در سطح ویژه بقاع مربوطه کلیه خدمات را با 10 مبلغ و در سطح سه تنها برای ادای نماز و زیارت  ارائه می‌دهند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی