[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۳
  • دوره جدید

تب باغداری با نسخه گردشگری ، روزنامه شیراز نوین

 مدیر ارشد شهری شیراز با بررسی پیشنهادهای مختلف برای تقویت ساختار فعلی باغات قصردشت گفت: باید در کوتاه مدت ساختاری ضروری و چندوجهی تعریف شود تا ابعاد مختلف حفظ، نگهداری و اقتصادی آن تأمین شود. به گزارش شیرازنوین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، جلسه بررسی وضعیت باغات قصردشت در ساختمان شهید سلیمانی شهرداری شیراز با حضور محمدحسن اسدی شهردار این کلان‌شهر، محمدرضا هاجری، غلامعلی ترابی و علی‌اکبر سلطانی اعضای شورای اسلامی شهر، محمودرضا صفایی و محمدعلی راضی معاونین شهردار و محمدمهدی اسماعیلی ابهری سرپرست اداره حوزه استحفاظی باغات قصردشت شهرداری شیراز برگزار شد.
محمدحسن اسدی در این جلسه با بررسی اظهارات و نظرات کارشناسی اعضای جلسه بیان کرد: حفظ این باغات وظیفه شرعی، اخلاقی و قانونی است.به اعتقاد او، این باغات باید حفظ شوند و به‌ عنوان شهرداری شیراز امکان ندارد در حفظ آنها از موضع خود کوتاه بیایم.
مدیر ارشد شهری شیراز با بررسی پیشنهادهای مختلف و کاربردی اعضای شورای اسلامی شهر و معاونان و مدیران شهرداری برای تقویت ساختار فعلی باغات تصریح کرد: باید در کوتاه مدت، ساختاری ضروری و چندوجهی تعریف شود تا ابعاد مختلف حفظ، نگهداری و اقتصادی آن تأمین شود.
اسدی بر تعامل با استانداری فارس و دیگر دستگاه‌های استانی و شهری نیز تأکید و بیان کرد: باید با ایجاد دهکده گردشگری و تعریف پروژه‌هایی دیگر و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی به ‌سمت درآمد پایدار نیز حرکت کنیم.
محمدرضا هاجری عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز نیز بر حق و حقوق شرعی مردم در حفظ باغات تأکید کرد. غلامعلی ترابی رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و هوشمندسازی شورای اسلامی شهر شیراز نیز در این جلسه با تأکید بر حفظ باغات قصردشت و بازنگری طرح اصلاح آن به چگونگی انجام کار پرداخت. او با بیان اینکه باید اتفاق مثبتی در حوزه باغات بیفتد و این خواسته مردمی است، تصریح کرد: خروجی این موضوع تأثیر مثبتی در افکار عمومی و اجتماع دارد و در کاهش آلاینده‌های زیست محیطی نیز اثر بسزایی دارد. رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و هوشمندسازی شورای اسلامی شهر شیراز با تصریح بر تاریخچه طرح بازنگری باغات گفت: با در نظر گرفتن زمان محدود، باید بر مبنای اختیارات موجود، شورای اسلامی شهر و شهرداری به مدیریت واحدی برسند. علی‌اکبر سلطانی رئیس کمیسیون‌حمل‌ونقل، ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز اظهار کرد: این موضوع نیاز به برنامه عملیاتی دارد و باید راهبرد قطعی با نگاه درآمد پایدار داشت.
این جلسه با بررسی ساختارهای مختلف برای تقویت حفظ، نگهداری و روش‌های سرمایه‌گذاری در باغات قصردشت و‌ دستور شهردار بر احصای ظرفیت‌ها در یک‌ ساختار با سامان‌دهی نیروی انسانی و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی ادامه و پایان یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی