[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۹۲
  • دوره جدید

حمایت از تجار ایرانی اولویت ما در اتاق مشترک است، روزنامه شیراز نوین

رئیس اتاق مشترک ایران و چین:
حمایت از تجار ایرانی
 اولویت ما در اتاق مشترک است

رئیس اتاق مشترک ایران و چین گفت: به طور واقعی حدود نیمی از مبادلات خارجی کشور ما با کشور چین انجام می‌شود و مراوده ما با این کشور به دلیل مسایل اقتصادی و رونق اقتصادی است.
مجیدرضا حریری دیروز ۱۶ بهمن در نشست تخصصی چگونگی ورود به بازار چین که با حضور فعالان اقتصادی استان فارس در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد، بیان کرد: اقتصاد کشور چین بسیار بزرگ است و در حال حاضر به طور مستقیم ۳۱ درصد از صادرات غیر نفتی، ۹۳ درصد فروش نفت و ۲۸ درصد واردات ما با کشور چین انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه کشور چین شریک اول تجاری بیش از ۱۲۴ کشور دنیاست، افزود: براساس آمار ما امروز شریک پنجم کشور چین در منطقه هستیم و این در حالی است که امروز کشور چین در تمام بازارهای جهانی حضور فعال دارد و همین موضوع وظیفه ما را در اتاق مشترک سنگین‌تر می‌کند. حریری با بیان اینکه در دولت سیزدهم فصل جدیدی از مراودات ما با کشور چین ایجاد شد، اظهار کرد: وظیفه ما در اتاق مشترک ایران و چین توسعه روابط اقتصادی دو کشور است، اما براساس منطق ملی حمایت از تجار ایرانی اولویت ما در این اتاق مشترک است و تمام فعالیت و خدمات ما بر این اساس برنامه‌ریزی می‌شود.
در ادامه این جلسه  رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس نیز در خصوص اهمیت برگزاری این جلسه گفت: امروز کشور چین بزرگترین تولیدکننده و مصرف‌کننده در دنیاست و حجم مراودات تجاری استان فارس با کشور چین قابل‌ توجه است. محمدصادق حمیدیان با تأکید بر اینکه بازار بزرگ جهانی کشور چین حائز اهمیت است، ادامه داد: به لحاظ حضور کشور چین در بازار کشورهای مختلف، تمام کشورها مراوداتی با کشور چین دارند که ما تلاش می‌کنیم با بهره‌گیری از تجربه و تخصص اتاق مشترک ایران و چین شرایط حضور موفق، پایدار و کم آسیبی را برای بازرگانان و تجار استان فراهم کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی