[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۰۹
  • دوره جدید

حمایت از مشارکت‌های مردمی در فعالیت‌های فرهنگی، روزنامه شیراز نوین

جلسه فوق العاده کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر صدرا به منظور بررسی برنامه‌های اجرایی، تدوین چشم انداز و سیاست‌های فرهنگی شهر صدرا تشکیل شد. این مراسم با حضور رئیس شورای اسلامی شهر صدرا، رئیس و اعضای کمیسیون حقوقی، فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر صدرا، رئیس و کارکنان سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری صدرا و جمعی دیگر از مقامات مسئول با هدف تدوین چشم انداز فرهنگی، اولویت‌بندی نیاز هنری و فرهنگی، اجرای هدفمند و تأثیرگذار برنامه‌های فرهنگی و بررسی مسائل و مشکلات در شهر جدید صدرا برگزار شد. این جلسه که با دعوت شورای اسلامی شهر صدرا به منظور تدوین چشم انداز فرهنگی شهر صدرا، اولویت بندی نیاز هنری و فرهنگی شهر صدرا، اجرای هدفمند و تأثیرگذار برنامه‌های فرهنگی و بررسی مسائل و مشکلات فرهنگی، هنری، ورزشی شهر صدرا تشکیل شد. عزیزی رئیس شورای اسلامی شهر صدرا با تشکر از فعالیت‌های اجراشده توسط سازمان فرهنگی و جلب مشارکت مردمی و ابتکارات انجام‌شده در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، به افزایش این فعالیت‌ها، تدوین چشم‌انداز بلندمدت و میان‌مدت و رشد و تعالی این برنامه‌ها اشاره کرد و بیان داشت: پیام تشکیل جلسه فوق العاده کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر صدرا در این سطح در سازمان فرهنگی شهرداری، حمایت از فعالیت‌های انجام‌شده و عزم شورا بر حمایت و تعالی بخشی به فعالیت‌هاست تا برنامه‌های فرهنگی با نگاه زیرساختی در شهر گسترش یابد و از سویی برنامه‌ها در دو حوزه کمی و کیفی ارتقا یابد. سازمان فرهنگی تنها مجموعه ای از شهرداری است که اعضای شورای اسلامی برای دومین بار در آن حاضر شده و تشکیل جلسه داده اند تا ضمن بررسی همه جانبه فعالیت‌های در دست اقدام، در تدوین برنامه سال 1402 توجه ویژه ای به این بخش از شهر گردد. وی ضمن تشکر از فعالیت‌های انجام شده و ابتکارات فرهنگی افزود: معتقدیم فعالیت‌های فرهنگی، چشم یک سازمان است و اهمیت ویژه‌ای در دستیابی به اهداف مجموعه دارد. فیروزمند رئیس کمیسیون حقوقی، فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر صدرا به بیان ضرورت‌های فرهنگی شهر صدرا در تدوین چشم انداز شهری پرداخت. او تقویت ساختارهای سازمان فرهنگی و افزایش نیروی انسانی توانمند در حوزه‌های مأموریتی برابر چارت تشکیلاتی را از بایسته‌های توسعه فعالیت‌ها دانست و خواستار توسعه زیرساخت‌های موردنیاز نظیر سالن ورزشی، المان‌های فرهنگی، برگزاری مسابقات ورزشی و اجرای جشنواره اقوام مختلف گردید. او با تأکید بر وحدت و همدلی اعضای کمیسیون و دغدغه مندی همه اعضا، اظهار داشت: انتظار می‌رود سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری صدرا در تدوین برنامه‌های پیشنهادی سال 1402 ایجاد مجتمع فرهنگی، رفاهی، تفریحی شهر صدرا، راه اندازی تیم فوتبال بنام شهرداری صدرا، ساخت حداقل یک زمین فوتبال یا سالن چندمنظوره شهرداری، خرید اتوبوس زیارتی و گردشگری، ساخت مهدکودک جهت فرزندان کارکنان شهرداری، ایجاد 20 نقطه در شهر به عنوان ایستگاه فرهنگی جهت اجرای فعالیت‌های فرهنگی، تهیه سازوکار حمایت، پشتیبانی و تقویت مدارس، مساجد و دانشگاه‌های شهر صدرا را کارشناسی و اولویت بندی نموده و به شورای اسلامی شهر ارائه نماید تا شورا در چهارچوب امکان اعتباری موارد را در برنامه سال آینده قرار دهد. وی از رئیس شورای اسلامی شهر صدرا نیز خواست تا با حمایت از این موارد در صحن شورا تلاش نماید تا در سال آینده توجه مناسبی به برنامه‌های فرهنگی صورت گیرد. 
فرج زاده رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری صدرا نیز با اشاره فعالیت‌های فرهنگی و توسعه کمی و کیفی آن و حمایت از مشارکت شهروندان در برنامه‌ها به راهبردهای اصلی سازمان فرهنگی اشاره کرد و اظهار داشت: در دو سال گذشته در هر عرصه ای که ورود داشتیم، برای اولین بار و مبتکرانه فعالیت کردیم تا زمینه استمرار و بنای فعالیت‌های فرهنگی در شهر گذاشته شود. چهار راهبرد اساسی شناسایی گروه‌های هدف، ایجاد ارتباط و استفاده از ظرفیت‌های بومی، توانمندسازی و الگو نمودن مجموعه‌های مردمی، استفاده از ظرفیت آنان در فعالیت‌های شهری در دستور کار سازمان فرهنگی است تا بتوانیم در دو حوزه برنامه‌های میدانی که مورد اقبال عمومی نیز می‌باشد و برنامه‌های شناختی و معرفتی با مخاطب‌یابی و مخاطب‌سنجی، منشأ اثر باشیم. زارع عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر صدرا نیز با اشاره به لزوم توجه به نیازهای مردمی و زیرساخت‌های فرهنگی گفت: در سال ۱۴۰۲ لازم است در تخصیص اعتبار به حوزه فرهنگی، ابزار فعالیت‌های فرهنگی را به روز و توانمندتر سازیم تا خدمات رسانی به مردم بیشتر شود. او استفاده از ظرفیت دستگاه‌های فرهنگی استان نظیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی در شهر صدرا را خواستار شد.
شجاعیان عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر صدرا نیز با اشاره به ضرورت ابتکار بیشتر در فعالیت‌ها، استفاده بهینه از شرایط شهری و امکانات در دسترس گفت: می‌توان با استفاده از امکانات یا توان تخصصی دانشگاه‌های شهر صدرا و دانشکده کشاورزی، به فکر ایجاد زیرساخت‌های علمی و طبیعی مانند باغ پرندگان و محل‌هایی نظیر آن باشیم. وی همچنین استفاده از فضای تبلیغات شهری در راستای توسعه آموزش اصول شهروندی را از بایسته‌های مورد نیاز در سازمان فرهنگی دانست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی