[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

دغدغه آینده فرزندان ایران را داریم، روزنامه شیراز نوین

نشست هم‌اندیشی اعضای هیئت ‌علمی دانشگاه شیراز در خصوص مسائل جاری کشور و بررسی شرایط موجود دانشگاه برگزار شد.
رئیس دانشگاه شیراز در نشست هم اندیشی پیرامون وقایع اخیر ضمن قدردانی از حضور اعضای هیئت ‌علمی اظهار کرد: قطعاً دیدگاه‌ اعضای محترم هیئت‌علمی در خصوص مسائل مختلف کشور متفاوت است؛ اما همه ما نسبت به منافع ملی اشتراک نظر داریم و همگی دلسوز نظام و انقلابمان هستیم و دغدغه آینده فرزندان این سرزمین را داریم.
به گزارش ایسنا به نقل از دانشگاه شیراز، دکتر محمد مؤذنی با بیان اینکه دانشجویان، فرزندان ما هستند و بزرگ‌ترین دغدغه ما در این مدت حفظ امنیت، آسایش و سلامت آن‌ها بوده و است، اظهار کرد: در مدت اخیر، تأکید ما بر این بود که اجتماعات و اعتراضات دانشجویان در داخل دانشگاه سامان‌دهی شود و به بیرون از دانشگاه کشیده نشود که خدای ناکرده مشکلی از نظر امنیت برای دانشجویان رخ ندهد.
رئیس دانشگاه شیراز با بیان اینکه اعتراضات اخیر چه در سطح جامعه و چه در سطح دانشگاه دو دلیل دارد، توضیح داد: بخشی از این اعتراضات، ریشه بیرونی دارد که مربوط به دشمن است؛ واقعیت این است که جهان سلطه بعد از انقلاب، یکی از پایگاه‌های استراتژی خود را در منطقه خاورمیانه از دست داده است و حالا ۴۳ سال است که در تلاش است تا این پایگاه را پس بگیرد. آن‌ها از روش‌های مختلف، به‌ویژه از طریق رسانه‌ها استفاده می‌کنند و با سیاه‌نمایی و برجسته‌کردن مشکلات تلاش می‌کنند تا به اهداف خود دست یابند.
وی ادامه داد: بخشی از این اعتراضات هم ریشه درونی دارد که به عملکرد مجموعه نظام و مدیریت کشور بازمی‌گردد که این موضوع انکارناشدنی ا‌ست و ما باید بپذیریم که توده مردم کشور از شرایط موجود ناراضی هستند. ما باید این بخش را آسیب‌شناسی کنیم و ببینیم که در کجا ضعیف عمل کرده‌ایم.
دکتر مؤذنی اظهار کرد: اعتراضات اخیر، نیاز به ریشه‌یابی و آسیب‌شناسی مشکلات را بیش ‌از پیش به ما نشان داد.
 رئیس دانشگاه شیراز تأکید کرد: مسائل اخیر و مشکلات موجود، حساسیت و رسالت دانشگاه را بیشتر به ما گوشزد و یادآوری می‌کند که ما باید از ظرفیت‌های دانشگاه برای حل مسائل جامعه استفاده و به دولت در رفع مشکلات کشور کمک کنیم.
وی افزود: وظیفه ما دانشگاهیان این است که با یک دید فراجناحی و با بهره‌گیری از ظرفیت علمی، به حل مسائل کشور کمک کنیم.
رئیس دانشگاه شیراز با تأکید بر حفظ آرامش و ضرورت برگزاری کلاس‌های آموزشی دانشگاه، اظهار کرد: قوانین و مقررات و انضباط دانشگاه باید حفظ شود و نباید اجازه دهیم که قداست دانشگاه خدشه‌دار شود. گفتنی‌ است در ابتدای این نشست، برخی از اعضای هیئت‌ علمی دانشگاه به بیان دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات خود در خصوص مسائل جاری کشور پرداختند.
برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و نقد و مناظره و همین‌طور نشست‌های پرسش و پاسخ با دانشجویان در محیط دانشگاه، آسیب‌شناسی شرایط موجود و افکارسنجی در میان جامعه دانشگاهی، حفظ حریم دانشگاه، بررسی وضعیت رفاهی دانشجویان و... ازجمله مسائل مطرح شده از سوی جامعه هیئت ‌علمی دانشگاه بود.
همچنین معاونان آموزشی، فرهنگی‌دانشجویی و اداری‌ مالی و نیز مدیر حراست دانشگاه شیراز در این نشست سخنرانی کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی