[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۵۵
  • دوره جدید

قب‌نشینی جشنواره برلین از یک تصمیم جنجالی، روزنامه شیراز نوین

جشنواره فیلم برلین پس از انتقادهای فراوان، دعوت خود از چند سیاست‌مدار راست افراطی را به افتتاحیه این رویداد سینمایی پس گرفت.
به گزارش ایسنا، پیش از این، تصمیم برلیناله برای دعوت از اعضای حزب راست افراطی آلمان به مراسم افتتاحیه این رویداد سینمایی اعتراض و انتقادهایی را برانگیخته و سرانجام مسئولان این رویداد سینمایی در تصمیم خود تجدید نظر کردند و دعوت خود را پس گرفتند. 
«کریستین برینکر» و «رونالد گلسر» از جمله سیاست‌مداران حزب راست افراطی آلمان و اعضای پارلمان ایالتی برلین بودند که به مراسم افتتاحیه برلیناله در ۱۵ فوریه دعوت شده بودند و این دعوت‌ها خشم عده‌ای‌ را برانگیخته و گروهی از متخصصان سینما از برلین و خارج از آلمان طی نامه‌ای سرگشاده اعتراض خود را به این تصمیم جشنواره ابزار کردند.
بودجه برلیناله عمدتاً توسط دولت تأمین می‌شود و دولت فدرال سالانه حدود ۱۴ میلیون دلار به جشنواره کمک می‌کند.
پیش از این بیش از ۲۰۰ متخصص سینما که بیشتر آنها از صنعت فیلم آلمان بودند، اما شامل برنامه‌نویسان، تهیه‌کنندگان و کارگردانانی از آمریکا، بریتانیا و سایر نقاط اروپا نیز می‌شدند، با امضای نامه‌ای سرگشاده دعوت از سیاست‌مداران افراطی را با تعهد بیانیه برلیناله به «محل همدلی، آگاهی و درک» ناسازگار دانستند و از برلیناله درخواست کردند که در این دعوتنامه‌های توهین‌آمیز تجدید نظر و آنها را لغو کند.
هفتادوچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین از تاریخ ۵ تا ۲۵ فوریه ۲۰۲۴(۲۶ بهمن تا ۶ اسفند) در آلمان برگزار می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی