[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۵۵
  • دوره جدید

پیشتازی فارس در جذب مواد خام کشاورزی، روزنامه شیراز نوین

قائم‌مقام رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: استان فارس طی دو سال اخیر با جذب مواد خام محصولات کشاورزی به میزان ۳۰۰هزار تن مقام دوم کشور را دارد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، علیرضا واحدی‌پور ضمن بیان این مطلب در مراسم افتتاح دو واحد سردخانه و بسته‌بندی میوه در شهرستان جهرم، افزود: در این مدت ۴۲ درصد کاهش ضایعات در محصولات کشاورزی و برای ۸۰۵ نفر اشتغال‌زایی داشته‌ایم.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، به ظرفیت‌های این شهرستان در تولید محصولات کشاورزی به ویژه محصولات باغی اشاره کرد و افزود: با توجه به تولید میزان ۵۲۸هزار تن محصولات باغی توسط باغداران فهیم و با دانش این شهرستان که شامل ۴۳۰هزار تن مرکبات و ۴۵هزار تن خرما می‌باشد و از طرفی در حال حاضر تعداد ۱۵ واحد سردخانه با ظرفیت ۶۰هزار تن و تعداد ۱۶۵ واحد بسته‌بندی با ظرفیت ۳۵۰هزار تن وجود دارد، جا دارد سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به بخش کشاورزی در این زمینه فعالیت کنند.
واحدی‌پور افزود: در این شهرستان ۱۴۰هزار تن لیموترش، ۲۲۵هزار تن لیموشیرین و ۲۵هزار تن خرمای شاهانی تولید می‌شود و در سال جاری تاکنون میزان ۶هزار تن خرما و پنج‌هزار تن مرکبات به کشورهای هند، مالزی، عمان و کشورهای اوراسیا صادر شده است.
وی در خاتمه گفت: به منظور حمایت از باغداران، تنظیم بازار میوه، کوتاه کردن دست واسطه‌ها و کاهش ضایعات محصولات کشاورزی، مجوز احداث سردخانه و بسته‌بندی ۱۰۰ تنی میوه برای باغداران به عنوان تولیدکنندگان واحدهای کوچک‌مقیاس صادر می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی