[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۳
  • دوره جدید

علت سرگیجه و سنگینی مداوم سر چیست؟، روزنامه شیراز نوین

برخی افراد بیشتر اوقات احساس سرگیجه و سنگینی در سر خود دارند که عوامل متفاوتی در پس آن قرار دارد.
به گزارش مشرق، دلایل زیادی برای سرگیجه و سنگینی مداوم سر وجود دارد که در ‌این گزارش برخی از شرایط پاتولوژیک که علائم آن شامل احساس سبکی سر همراه با سنگینی است را توضیح خواهیم داد:
۱. آلرژی
آلرژی فصلی علائم زیادی مانند سنگینی سر، عطسه، خارش چشم و خستگی ‌ایجاد می‌کند و هر یک از ‌این علائم ممکن است به خصوص در هنگام گرفتگی بینی و سینوزیت باعث سرگیجه شود.
۲. سردرد سینوسی
سردرد سینوسی به دلیل تجمع مایع در سینوس‌ها در اثر عفونت باعث احساس سنگینی در سر به خصوص در ناحیه پیشانی و زیر چشم می‌شود که در برخی نیز ‌این سردرد با علائمی‌ مانند سرگیجه، خستگی و سطح انرژی پایین همراه است.
۳. عفونت گوش
عفونت گوش اغلب گوش میانی را درگیر می‌کند و معمولاً پس از آنفلوآنزا یا سینوزیت رخ می‌دهد. علائم عفونت گوش ممکن است به طور ناگهانی ظاهر شود که ‌این علائم عبارتند از تب، سنگینی در سر، وزوز گوش و سرگیجه.
۴. میگرن
میگرن یک اختلال عصبی است که با ‌ایجاد احساس سنگینی در سر با علائم دیگری مانند سرگیجه، حساسیت به نور، استفراغ و شنیدن صداهای غیرعادی همراه است.
۵. فشار خون بالا
فشار خون بالا، به خصوص به طور ناگهانی، می‌تواند باعث احساس سنگینی، سردرد و سرگیجه شود.
۶. برخی افراد پس از صرف غذا احساس سنگینی سر و سرگیجه می‌کنند
پس از صرف غذا، به دلایل متعددی مانند خوردن قند یا پرخوری، مسمومیت غذایی یا حساسیت به برخی از مواد غذایی ‌این علائم ممکن است ‌ایجاد شود.
اگر احساس سرگیجه و سنگینی در سر شما برای مدت طولانی ادامه دارد، به شما توصیه می‌کنیم برای مشاوره به پزشک مراجعه کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی