[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۸
  • دوره جدید

کاهش پرداخت هزینه بیماران صعب‌العلاج و پیوند اعضا، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی - گروه گزارش
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از اتخاذ راهکارهای مؤثر به منظور حمایت از اقشار محروم جامعه در حوزه درمان خبر داد.
دکتر محمدمهدی ناصحی با اشاره به تدابیری که در حوزه حمایت از مراکز درمانی و بهبود کیفیت خدمات به بیمه‌شدگان اندیشیده شده، اظهار داشت: بیمه سلامت تدابیری برای محاسبه هزینه‌ها با تعرفه خیریه در مرکز پژوهشی، آموزشی و درمانی خیریه بوعلی سینا به منظور حمایت از بیماران برداشته است. وی با بیان اینکه دستاورد این سفر کاهش پرداخت هزینه از جیب بیماران صعب‌العلاج و پیوند اعضاست، بیان داشت: با پرداخت به‌موقع مطالبات مراکز درمانی، آنها را در خدمت‌رسانی بهتر به جامعه یاری کنیم. وی از نگاه ویژه دولت به صندوق بیماران صعب‌العلاج خبر داد و افزود: بیمه سلامت طی سال‌های اخیر گام‌های ارزشمندی در حوزه ارائه خدمات به بیماران صعب‌العلاج برداشته که حمایت از بیماران پیوند عضو در زمره آنها قرار می‌گیرد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران در ادامه از مقام شامخ دکتر ملک‌حسینی در عرصه علمی و پزشکی به نیکی یاد کرد و افزود: استان فارس با برخورداری از مرکز پژوهشی، آموزشی و درمانی خیریه بوعلی سینا، دانشگاه علوم‌پزشکی معتبر و اساتید علمی صاحب‌نام به عنوان یکی از بهترین مراکز پیوند عضو در کشور و منطقه برشمرده می‌شود.
دکتر ناصحی قابلیت‌های مرکز پژوهشی، آموزشی و درمانی خیریه بوعلی سینا را فرامنطقه‌ای ارزیابی کرد و افزود: به‌موازات خدمت‌رسانی به هم‌وطنان، طیف گسترده‌ای از اتباع خارجی در این مرکز درمانی خدمات دریافت می‌کنند که این امر بیانگر وجهه بین‌المللی معتبر بیمارستان بوعلی سیناست.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران خاطرنشان کرد: این مرکز درمانی خدمات ارزنده‌ای را در حوزه‌های پیوند عضو، درمان ناباروری، توان‌بخشی، درمان سرطان‌ها و... به جامعه ارائه می‌کند و مجموعه بیمه سلامت هم در کنار این مجموعه به منظور ارائه خدمات مطلوب‌تر خواهد بود. وی با بیان اینکه نگاه بیمه سلامت ایران مبتنی بر حمایت از مجموعه‌های درمانی است، بیان داشت: امیدواریم با گام‌هایی که در حوزه تسهیلگری برداشته شده، بتوانیم خدمات مؤثرتری را به جامعه ارائه کنیم.
دکتر ناصحی با قدردانی از حمایت‌های بی‌شائبه خیران افزود: با تمهیدات اندیشیده شده مرکز پژوهشی، آموزشی و درمانی خیریه بوعلی سینا در زمره مراکز خیریه تحت حمایت بیمه سلامت قرار می‌گیرند و سطح پوشش‌های حمایتی در آنها ارتقا می‌یابد.وی در بخش پایانی سخنانش از سیاست‌گذاری بیمه سلامت در راستای پیشگیری خبر داد و افزود: امیدواریم با ارتقای سطح سلامت جامعه نیاز کمتری به اختصاص بودجه برای درمان داشته باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی