[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

نوبت به توسعه کیفی گاز رسید، روزنامه شیراز نوین

نوبت به توسعه کیفی گاز رسید
مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران: اکنون وقت توسعه کیفی خدمات شرکت گاز است
حسینی مدیر جدید شرکت گاز فارس خبر داد: راه‌اندازی کارگروه بازسازی و مقاوم‌سازی خطوط گاز در شیراز

 

شیرازنوین- پیمان کشاورز
روز گذشته با حضور مدیران کشوری و استانی و جمعی از نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی مراسم تودیع و معارفه مدیر سابق و همچنین مدیرعامل جدید شرکت گاز استان فارس در شیراز برگزار شد. معاون امور عمرانی استانداری فارس در این مراسم با بیان شاخصه‌های مهمی چون شجاعت، صداقت و دانش کافی در امور مدیریتی، حضور مدیران مسلط در حوزه‌های کاری را یک مزیت برشمرد و گفت: خوشبختانه در استان فارس به دلیل حضور مدیری لایق در حوزه گاز اکنون شاخصه‌های توسعه در این استان چشمگیر است و این مهم با شتابی معقول در امر گازرسانی استان قابل رؤیت است. عنایت‌الله رحیمی در این مراسم با تأکیدبر لزوم استفاده از تجارب مدیرعامل پیشین شرکت گاز استان فارس، تجربه و سابقه مفید در مجموعه نفت و گاز را از خصوصیات بارز مدیریت جدید شرکت گاز فارس دانست و در عین‌حال تأکید کرد که او کار دشواری را پیش ‌رو دارد زیرا جانشین فردی موفق، پرتلاش و لایق شده است. وی با بیان اینکه شرکت نفت تلاش‌های خوبی برای توسعه گازرسانی در فارس در سطوح ملی و استانی در سال‌های اخیر داشته افزود: این تلاش‌ها به اندازه‌ای است که امروز مدعی هستیم که گازرسانی به روستاهای دارای شرایط، امسال به پایان می‌رسد. در ادامه رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به نیاز کشور به مدیران جهادی گفت: امروز کشور برای توسعه به مدیران جهادی و انقلابی نیاز دارد نه مدیرانی که به فکر پرکردن جیب خود و خانواده هستند و مدیری که به دنبال تجملات و اشرافیت است، امروز برای توسعه کشور ما جواب نمی‌دهد. بنابراین نیازمند مدیرانی از جنس مردم عادی هستیم. نماینده مردم جهرم در مجلس با اشاره به قابلیت‌های ویژه فارس در بخش کشاورزی و توجه مدیران به این بخش به صورت تک‌بعدی گفت: فارس در گذشته قابلیت‌های کشاورزی فراوانی داشته و بسیاری از ظرفیت‌ها را در این حوزه هزینه کرده است و به همین دلیل در بسیاری از حوزه‌ها عقب مانده‌ایم و ضعیف هستیم. رضایی با تأکیدبر اینکه فارس در زیرساخت‌ها و صنعت پایدار ضعیف است بیان کرد: اقتصاد کشور امروز با اسناد خزانه می‌گذرد، پس می‌طلبد که مدیران جهادی و انقلابی شبانه‌روز در کنار مردم تلاش کنند. رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با قدردانی از محمدی، مدیرعامل سابق شرکت گاز فارس گفت: رد پای خدمات ایشان در سال‌های خدمت، در همه نقاط فارس قابل مشاهده است.
یکی دیگر از سخنرانان این مراسم مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران بود که در صحبت‌های خود با اشاره به رشد گازرسانی در طول دوران پس از انقلاب گفت: طی 2دهه‌ گذشته گازرسانی در کشور با رشد بین 10تا12 درصدی مواجه بوده است. سعید مؤمنی با بیان این که در طول عمر 52ساله شرکت ملی گاز ایران پروژه‌های گازرسانی از زمان آغاز فعالیت تاکنون هیچ زمانی تعطیل نشده است، برنامه این شرکت برای چشم‌انداز 50ساله دوم را رشد و بهبود خدمات به مشترکان عنوان کرد و افزود: اکنون در پایان دوره رشد کمّی  هستیم و از این به بعد می‌بایست برای رشد کیفی و توسعه خدمات ارزش بیشتری قایل شویم. او با ابراز تأسف از مصرف بالای گاز در ایران گفت: یکی از استراتژی‌های شرکت گاز ملی ایران این است که جایگاه کشور در بحث تجارت خارجی به سطح واقعی خود برسد و این زمانی اتفاق می‌افتد که ارز‌آوری مناسبی را شاهد باشیم. وی با تصریح بر این موضوع که نرخ خدمات گاز از پایین‌ترین خدمات در کشور محسوب می‌شود گفت: در بسیاری از بخش‌ها حدود 400تا500 تومان برای هر مترمکعب هزینه می‎شود در حالیکه میانگین استفاده برای مردم حدود 96تومان می‎شود. مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با تصریح اینکه حدود 65درصد از گاز استخراج‌شده پرت می‌شود گفت: اگر نتوانیم با بهینه‌سازی نیروگاه‌ها و تجهیزات استاندارد به کیفیت در ارائه خدمات برسیم، طبیعی است که این منبع خدادادی هم از بین خواهد رفت. مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه استفاده بهتر از انرژی موجب توسعه ملی، ارزآوری و رشد و توسعه اقتصادی کشور خواهد شد، به صادرات گاز ایران اشاره و اضافه کرد: روزانه حدود 46میلیون مترمکعب گاز به کشورهای ترکیه، عراق، آذربایجان و ارمنستان صادر می‌شود. وی به نقش مؤثر گاز در تأمین امنیت نیز اشاره کرد و با بیان اینکه در بسیاری از تحلیل‌های نظامی یکی از علل جنگ در سوریه را تأمین منابع گازی معرفی کرده‌اند، عنوان کرد: نقش گاز در همه ابعاد می‌تواند مؤثر باشد، لذا امید است که با فرهنگ‌سازی به مصرف بهینه این موهبت الهی کمک شود. مؤمنی با بیان اینکه کسی نباید معطل گازرسانی بماند و در نوبت منتظر دریافت ارائه خدمات باشد گفت: باید به رضایت ذی‌نفع توجه و گلوگاه‌های فساد در مجموعه بسته شود.
هوشنگ محمدی مدیرعامل سابق شرکت گاز استان فارس نیز با بیان اینکه در سال ٩٢ با شرايط انقباضی بودجه‌های عمرانی و كمبود شديد نقدينگی روبه‌رو بوديم افزود: در اين سال‌ها تلاش شد تا بهترين عملكرد به نمايش گذاشته شود. مدیرعامل سابق شرکت گاز فارس با بیان اینکه سال گذشته معادل يک هزار و ٤٨٣ميليارد تومان كار عمرانی انجام شد، میزان مطالبات این شرکت از وزارت نفت را 300میلیارد تومان و میزان بدهی این شرکت به پیمانکاران پروژه‌ها را حدود 80میلیارد تومان اعلام کرد. مدیرعامل جدید شرکت گاز استان فارس نیز تأکید کرد که در راستای توسعه عدالت اجتماعی و جایگزینی سوخت، گازرسانی به شهرها و روستاهای باقی‌مانده به قوت ادامه می‌یابد. وی تأکید کرد: در سال جاری پرونده گازرسانی در استان فارس بسته می‌شود زیرا بیش‌از یک سوم عملیات گازرسانی کشور در فارس انجام شد.
 در این مراسم مدیرعامل جدید شرکت گاز استان فارس بااشاره به مهمترین اولویت‌های کاری خود در این مجموعه در راستای چشم‌انداز شرکت ملی گاز ایران، ضمن برشمردن اولویت‌های کاری خود گفت: یکی از موضوعات اولویت‌داری که به آن خواهیم پرداخت آمادگی در مقابل بحران است که از فردا با تشکیل یک گروه بازسازی و مقاوم‌سازی در شهر شیراز آغاز می‌شود. غلامعباس حسینی با بیان اینکه هم‌اینک شهروندان ساکن 13شهر فارس در انتظار گازرسانی هستند گفت: علاوه‌بر شهرهای باقی‌مانده، گازرسانی به 34شهرک صنعتی استان و روستاهای صعب‌العبور که فاصله زیادی با خطوط انتقالی دارد،  به جدیت دنبال خواهد شد. 
وی همچنین بازسازی و بهبود خطوط لوله گاز را یکی از مهمترین اولویت‌های کاری خود برشمرد. غلامعباس حسینی در ادامه گفت: در راستای چشم‌انداز ملی شرکت گاز اولویت کاری در بخش توسعه عدالت اجتماعی و جایگزینی سوخت، ادامه روند گازرسانی به شهرها و روستاها خواهد بود که بتوانیم در زمان مقرر به اتمام برسانیم.
وی با بیان اینکه در راستای شعار سال گازرسانی به صنایع در راستای خدمت به تولید ملی و محیط‌زیست در دستور کار قرار دارد تصریح کرد: تاکنون از تعداد واحدهای صنعتی باقی‌مانده یک هزار واحد صنعتی آمادگی خود را جهت گازرسانی اعلام کردند.
مدیرعامل پیشین شرکت گاز استان بوشهر مطرح کرد: 23هزار کیلومتر شبکه و تعداد زیادی ایستگاه گازرسانی در استان داریم که نیازمند هوشمندسازی این سیستم هستیم که هم‌زمان به دنبال تعمیر و تقویت این شبکه‌ها خواهیم بود.حسینی واگذاری خدمات متقاضیان به دفاتر پیش‌خوان، صدور قبض آنی، تکریم ارباب و رجوع، ایجاد نقشه راه تعالی سازمانی و ایجاد کارت‌های امتیاز را از دیگر اهداف خود عنوان کرد.
گفتنی است در پایان این مراسم ضمن قدردانی از تلاش‌های هوشنگ محمدی، مدیرعامل پیشین، غلامعباس حسینی به عنوان مدیرعامل جدید شرکت گاز استان فارس معرفی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی