[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

شیراز قطب اقتصادی گردشگری فارس شود، روزنامه شیراز نوین

به گزارش فارس، رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر شیراز با تأکیدبر تعدد جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و مذهبی شیراز به خبرنگار فارس گفت: باید تلاش کرد تا جاذبه‌های جدیدی که از ظرفیت‌های شیراز ایجاد می‌شوند در فهرست اماکن گردشگری و تفریحی شهر قرار بگیرند.
سولماز دهقان ادامه داد: به این‌ترتیب مناطقی همچون باغ‌های قصردشت و ارتفاعات دراک می‌توانند در جاذبه‌های طبیعی شهر برای شهروندان و گردشگران مورد توجه قرار بگیرند.
وی معتقد است: برای اینکه شیراز بتواند در رشد اقتصادی در صنعت گردشگری مطرح شود باید محورهای جدید در شهر ایجاد شود.
دهقان تأکید کرد: زمانی که مسیرهای گردشگری به صورت مطلوب و تأمین زیرساخت‌های لازم در شیراز افزایش یابد، قطعاً شاهد تجمع گردشگران در نقاط محدودی از شهر نیز نخواهیم بود. 
وی گردشگری رویدادی را از رموز موفقیت در گردشگری و توسعه اقتصادی دانست و بیان کرد: باید در طول سال برگزاری جشنواره‌هایی همچون شیرازشناسی را در یک تقویم گردشگری رویدادی به دفاتر مسافرتی و گردشگران معرفی کرد. 
دهقان تصریح کرد: بسیاری از رویدادها مانند جشنواره‌های گل و... در سراسر جهان مورد استفاده موثر در صنعت گردشگری قرار می‌گیرند که ما نیز در شیراز نباید از ظرفیت‌های مطلوب خود در این حوزه غافل شویم.
رئیس کمیسیون گردشگری شورای اسلامی شهر شیراز با تأکیدبر اهمیت اشتغال‌زایی در شهرها و روستاها اظهار کرد: گردشگری در هر حوزه می‌تواند چندین فرصت شغلی مؤثر ایجاد کند که راهنمای گردشگری، تأمین اقامت و سایر ملزومات مسافران را در برمی‌گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی