[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۸
  • دوره جدید

رویکرد وزارت ارشاد ایجاد سکوهای دائم پوشاک عفیفانه است، روزنامه شیراز نوین

حمیدرضا قانعی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: رویکرد وزارت ارشاد ایجاد سکوهای دائم پوشاک عفیفانه است و ما هم به این سمت حرکت می‌کنیم.
قانعی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه از جمله برنامه‌های دهه فجر برپایی نمایشگاه مد و لباس عفیفانه است که از اواخر بهمن‌ماه در شیراز در حال برگزاریست، اظهار داشت: در ادامه‌ اقدامات ایجابی حوزه‌ پوشاک و زیست عفیفانه، یکی از فعالیت‌های خیلی خوبی که دارد رقم می‌خورد، برگزاری جشنواره‌های مد و لباس است که در سطح کلان ملی در قالب جشنواره فجر، جشنواره مد و لباس برای معرفی الگویی که مؤلفه‌ها و شاخصه‌های لباس عفیفانه را داشته باشد، در سطح کشور شکل می‌گیرد که در شیراز نیز برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه تولید لباس یک زنجیره‌ دارد که باید کنار هم قرار بگیرد تا به تولید ختم شود، گفت: پیش از این سه نمایشگاه برگزار شد و ویژندهای (برند) حوزه پوشاک عفیفانه حضور پیدا کردند.
قانعی تأکید کرد: رویکرد وزارت ارشاد ایجاد سکوهای دائم پوشاک عفیفانه است و ما هم به این سمت حرکت می‌کنیم. کارهای مقدماتی انجام شده، کارگروه عفاف و حجاب استان هم کنار کار قرار گرفته و سعی می‌کنیم این سکوهای فروش را به صورت دائم ایجاد کنیم و نخواهیم به سمت نمایشگاه فصلی برویم. مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بیان کرد: از نمایشگاه سوم به بعد کمی رویکرد ارشاد متفاوت شد. از آنجا که شهر شیراز بستر مناسبی است و خود فروشندگان و تولیدکنندگان به شدت از حضور در شهر شیراز استقبال می‌کنند، سعی کردیم به عنوان ارشاد نقش نظارتی خودمان را ایفا کنیم و این فضا را برای مؤسسات و شرکت‌های برگزارکننده نمایشگاه فراهم کنیم.
قانعی افزود: در سه نمایشگاه قبل ارشاد به صورت مستقیم ورود داشت؛ حتی نیروهای ما آنجا بودند. اما الان کار را عملاً به خود مؤسسات سپرده‌ایم. وی با بیان اینکه تا قبل از پایان سال دو نمایشگاه هم خواهیم داشت، گفت: یک نمایشگاه ۲۹ بهمن تا ۱ اسفند در محل جهاد دانشگاهی برگزار خواهد شد، نمایشگاه دوم هم ۷ تا ۹ اسفند در مجتمع امیران برپا می‌شود. قانعی تأکید کرد: در حال فضاسازی هستیم. بنیاد پوشاک و مد و لباس کشور نیز کنار ما قرار گرفته و امیدواریم بتوانیم این موضوع را توسعه بدهیم و هر ماه حداقل یک نمایشگاه مد و لباس عفیفانه داشته باشیم.
مدیرکل ارشاد فارس افزود: یک اتفاق خیلی خوب هم که رقم خورده، شرکت فعالان حوزه‌ مد و لباس استان در جشنواره‌های بین‌المللی است. همین ماه گذشته دو نفر از هنرمندان در نمایشگاه چین و نمایشگاه‌های قطر و عمان شرکت کردند. وی گفت: ظرفیت‌های استان فعال‌تر و جدی‌تر شده‌اند و ما هم ارتباط بین‌المللی فراهم کردیم، هم سعی می‌کنیم با نمایشگاه فصلی فضای رونق اقتصادی را فراهم کنیم.
قانعی ابراز امیدواری کرد: با توجه به اینکه اسفند فصل مردم است، امیدوارم که استقبال خوبی داشته باشیم. وی درمورد قیمت‌های محصولات نمایشگاه و در پاسخ به این پرسش که محصولات برای سطح متوسط جامعه قابل خرید است، گفت: همه طیف را در نمایشگاه پوشش می‌دهیم؛ از نذر حجاب در نمایشگاه هست تا لباس‌هایی که در واقع برندهای خاص حوزه پوشاک عفیفانه تولید می‌کنند که مخاطبان خاص خود را دارد. او ادامه داد: بالاخره ما نسل جوانی هم داریم که دستش به دهنش می‌رسد، قاعده‌ خرید در بازار امروز هم برایش تعریف شده‌است؛ ویژه‌ او هم باید کالا تولید شود که بتواند از آنچه مدنظر ماست و حوزه فرهنگی‌اش غالب است بر حوزه اقتصادی، خرید کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی درمورد ارائه لباس‌های محلی در نمایشگاه نیز گفت: یکی از غرفه‌های هر دو نمایشگاه به معرفی پوشاک اقوام اختصاص یافته است.
معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز با اشاره به اینکه چهارمین نمایشگاه مد و لباس شیراز از ۲۹ بهمن آغاز به کار کرده است، اعلام کرد: در این نمایشگاه، لباس اجتماع از جمله مانتو، شلوار، ملزومات حجاب و چادر و عبا موجود است و نذر حجاب نیز با عرضه چادر و عبا به قیمت مناسب تولید و ارائه می‌شود.
به گفته موسوی‌نژادیان، این نمایشگاه با همکاری دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس و با مجوز از اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و از سوی مؤسسه فرهنگی هنری نیکان شهر راز برگزار شد. معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، افزود: فعالیت نمایشگاه مد و لباس شیراز از یکشنبه ۲۹ بهمن‌ماه شروع گردیده و تا سه‌شنبه ۱ اسفند‌ماه ۱۴۰۲ در محل سالن تشریفات مجتمع فرهنگی هنری رفاهی دانشگاه شیراز برپاست و مردم می‌توانند در ساعت‌های ۱۱ تا ۲۱ از آن بازدید کنند.
وی با اعلام اینکه ۱۰۰ برند برتر، طراح و تولیدکننده استانی و ملی لباس و پوشش اسلامی، تولیدات خود را در این نمایشگاه عرضه می‌کنند، اشاره داشت: آیین افتتاحیه رسمی چهارمین نمایشگاه مد و لباس شیراز با حضور مقامات استان، روز یکشنبه ساعت ۱۶ برگزار شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی