[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۸۸
  • دوره جدید

ایجاد معاونت برنامه‌ریزی ضروری بود ، روزنامه شیراز نوین


رحمانی خلیلی معاون برنامه‌ریزی و امور هماهنگی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، در سفر به استان فارس برخی مأموریت‌های این معاونت را تشریح کرد و آن را پیشران برنامه‌های توسعه و محرومیت‌زدایی دانست. به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، محمدحسین رحمانی خلیلی در نشست شورای معاونین بنیاد مسکن فارس که با حضور حجت‌الاسلام سیدعلی نجفی مسئول دفتر نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن فارس، حمیدی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس و سلامات مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بنیاد برگزار شد، ضمن بیان تغییرات جدید در نمودار سازمانی این نهاد که به تأیید شورای مرکزی بنیاد مسکن رسیده است، از ایجاد حوزه معاونت برنامه‌ریزی و همچنین دفتر نظارت راهبردی و مدیریت عملکرد این نهاد خبر داد.
وی اضافه کرد: بنیاد مسکن یک نهاد انقلابی است که از بطن انقلاب و با فرمان امام راحل بنیان گذارده شد و در همه مناطق روستایی مأموریت توسعه و محرومیت‌زدایی دارد. ایجاد این معاونت در استان‌ها نیز تسهیل‌کننده کار توسعه و محرومیت‌زدایی است.
رحمانی خلیلی اضافه کرد: توسعه روستایی به عنوان هدف توسعه یا راهبرد دستیابی به آن در بسیاری از جوامع که بخش زیادی از جمعیت آنها در روستاها زندگی می‌کنند، موردتأکید است. با توجه به نقش برنامه‌ریزی در دستیابی به توسعه و در نظر گرفتن این مطلب که برنامه‌ریزی به عنوان یک فرایند دارای مراحل مختلفی از جمله تهیه برنامه، اجرا، نظارت و ارزشیابی می‌باشد، ایجاد این معاونت در بنیاد مسکن استان‌ها ضرورت 
دارد.
علیرضا حمیدی مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس نیز ضمن تشکر از حضور معاون برنامه‌ریزی بنیاد مسکن کشور، ایجاد این معاونت را ضروری دانست و گفت: قطعاً این اقدام با بهره‌گیری از نیروهای کاردان، خلأ برنامه‌ریزی دقیق در راستای توسعه روستایی را در استان فارس پر می‌کند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس اضافه کرد: با توجه به ماهیت چندبعدی فعالیت‌های توسعه روستایی و این باور که برنامه‌ریزی توسعه روستایی با تمرکز بر یک بعد تحقق نمی‌یابد، ایجاد این معاونت ضروری‌تر به نظر می‌رسد.
وی با اشاره به اینکه عبارت توسعه همه‌جانبه یا یکپارچه برای توجه به اهداف مختلف توسعه روستایی استفاده می‌شود، گفت: رشد و توسعه جوامع  برحسب زمان و مکان و با توجه به زیست و فعالیت بخشی از آنها در فضاهای روستایی وابسته است. برنامه‌ریزی و توسعه روستایی مفهوم و مصداق مهمی است که با برنامه‌ریزی عجین و همراه است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی