[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۸۵
  • دوره جدید

فرصت‌های مجازی اشتغال و فوج بیکاران ، روزنامه شیراز نوین

بر اساس اعلام معاونت اشتغال وزارت کار، طی ۴ ماه گذشته ۲۵۴هزار نیروی کار در سامانه جست‌وجوی شغل ثبت‌نام کرده‌اند و ۲۶۱هزار فرصت شغلی توسط کاریابی‌ها و کارفرمایان بارگذاری شده است.
به گزارش ایسنا، سامانه جست‌وجوی شغل با هدف کاهش هزینه‌های جست‌وجوی شغل، اتصال سریع کارجو و کارفرما، رضایت خاطر مخاطبان و ایجاد پویایی در بازار کار، دی‌ماه سال گذشته مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
این سامانه اکنون به درگاهی برای ثبت نیروی کار و فرصت شغلی مورد نیاز تبدیل شده تا هم کارجویان با مراجعه به سامانه و ثبت‌نام در آن، کار مورد نظر را پیدا کنند و هم کارفرمایان برای تأمین نیروی موردنیازشان، اطلاعات خود را همراه با درخواست نیروی کار به ثبت برسانند.
با ایجاد این سامانه، علاوه بر فراهم شدن امکان ثبت درخواست شغلی توسط جویندگان کار، کارفرمایان نیز فرصت‌های شغلی موردنظر خود را به طول رایگان در سامانه بارگذاری و نیروی کار ماهر و مورد نیازشان را تأمین می‌کنند.
کارشناسان معتقدند با توجه به آمار بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، ایجاد سامانه جست‌وجوی شغل در توسعه کاریابی‌ها و بهبود وضعیت اشتغال در کشور اثرگذار است.
در این‌باره محمود کریمی بیرانوند معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر کار، به تازگی آمار ثبت‌نام متقاضیان کار در سامانه جست‌وجوی شغل را ارائه کرده و گفته است: از ۴ ماه گذشته که سامانه جست‌وجوی شغل راه‌اندازی شده، تاکنون ۲۵۴هزار نیروی کار ثبت‌نام کرده‌اند و طی این مدت ۲۶۱هزار فرصت شغلی توسط کاریابی‌ها و کارفرمایان بارگذاری شده است.
به گفته وی، در ۴ ماه گذشته از طریق سامانه جست‌وجوی شغل برای ۲۵هزار نفر اشتغال‌زایی شده است و در حوزه تأمین مالی کسب و کارهای خرد از ابتدای دولت سیزدهم ۱۵۰ همت بودجه اختصاص پیدا کرده است.
معاون اشتغال وزیر کار اشاره‌ای هم به نرخ بیکاری زنان داشته و گفته است: نرخ اشتغال ناقص و نرخ بیکاری زنان کاهش داشته و از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون عملکرد اشتغال صحت‌سنجی‌ شده کشور نشان از پیشرفت ۸۲ درصدی دارد.
آن‌طور که کریمی بیرانوند گفته، تعهد وزارت کار برای اشتغال امسال ایجاد یک‌میلیون و ۸۸هزار شغل توسط دستگاه‌هاست که تلاش می‌شود تا پایان سال هدف‌گذاری صورت‌گرفته محقق شود.
در حال حاضر افراد متقاضی کار که از مهارت خاصی برخوردارند، می‌توانند در سامانه جست‌وجوی شغل نام‌نویسی کرده و فرصت‌های شغلی موجود در سامانه را بررسی و در صورت تأیید کارفرما مراحل مصاحبه و پذیرش را دنبال کنند. کارفرمایانی هم که به دنبال جذب نیروی کار ماهر در بخش‌های مختلف هستند، می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه رزومه‌های مختلف را مشاهده و نسبت به پذیرش نیروی کار اقدام کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی