[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۸۸
  • دوره جدید

۴۶ درصد سدهای کشور پر شدند، روزنامه شیراز نوین

۴۶ درصد سدهای کشور
 پر شدند

۱۲ سد بیش از ۷۵ درصد آب دارند و میزان پرشدگی سدهای کشور ۴۶ درصد است

بر اساس آخرین آمار اعلام شده از وضعیت سدهای کشور، از ابتدای سال آبی تا تاریخ ۱۲ اسفندماه، ۱۲ سد بیش از ۷۵ درصد آب دارند و میزان پرشدگی سدهای کشور ۴۶ درصد است. 
به‌گزارش ایسنا، در حال حاضر میزان ورودی آب به سدهای کشور تا ۱۲ اسفندماه معادل ۱۱میلیارد و ۶۸۰میلیون مترمکعب بوده که این عدد در مقایسه با سال گذشته که عددی معادل ۱۳میلیارد و ۳۰۰میلیون مترمکعب بوده، ۱۲ درصد کاهش داشته است. همچنین میزان خروجی از مخازن سدهای کشور در این تاریخ معادل ۱۰میلیارد و ۵۰۰میلیون مترمکعب ثبت شده که این عدد در قیاس با سال گذشته که عددی معادل ۸میلیارد و ۷۱۰میلیون مترمکعب بوده، بیانگر افزایش ۲۱ درصدی است.
در شرایط کنونی حجم آب موجود در مخازن ۲۲میلیارد و ۸۸۰میلیون مترمکعب ثبت شده که نسبت به سال گذشته ۳ درصد کمتر است و درصد پرشدگی مخازن سدهای کشور به عدد ۴۶ درصد رسیده است.
وضعیت سدهای مهم (شرب- کشاورزی) بیانگر این است که در ۱۲ سد درصد پرشدگی بیش از ۷۵ درصد است؛ به طوری که سد جگین استان هرمزگان ۷۶ درصد، سد کوثر کهگیلویه و بویراحمد ۸۵ درصد، سد قشلاق و آزاد استان کردستان به ترتیب ۸۵ و ۷۹ درصد، سد رودبار استان لرستان ۸۶ درصد و در استان سیستان و بلوچستان سد پیشین ۹۹ درصد و سد ریزدان ۱۰۰ درصد و سد خیرآباد ۱۰۰ درصد و سد ماشکید اولیا ۸۷ درصد پر هستند.
همچنین ارتفاع کل ریزش‌های جوی کشور معادل ۱۱۴.۱ میلی‌متر بوده که این مقدار بارندگی نسبت به میانگین دوره مشابه درازمدت ۱۵۱.۸ میلی‌متر ۲۵ درصد کاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته که عددی معادل ۱۳۳.۲ میلی‌متر بوده، ۱۴ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی