[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۰۸۹
  • دوره جدید

رفع بحران زیست‌محیطی با درخت‌کاری، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین، هم‌زمان با هفته منابع طبیعی و روز ملی درخت‌کاری، طی مراسمی با حضور آیت‌الله دژکام و شیخ عبدالواحد خواجوی امامان جمعه شیعه و اهل سنت شیراز، نهال وحدت غرس شد.
هم‌زمان با فرا رسیدن هفته منابع طبیعی، طی مراسمی نمادین یک اصله نهال وحدت توسط امام‌جمعه شیراز و نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با همراهی امام‌جمعه اهل سنت شیراز در محوطه فضای سبز دفتر امام‌جمعه شیراز کاشته شد.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام نماینده ولی فقیه در فارس و امام‌جمعه شیراز، در این مراسم ضمن اشاره به اهتمام اسلام به امر مقدس درخت‌کاری گفت: در روایتی آمده است که در زمان برپایی قیامت اگر به اندازه کاشتن یک نهال فرصت دارید، آن را بکارید.
وی با اشاره به اجرای طرح کاشت یک‌میلیارد درخت گفت: اجرای این طرح بزرگ می‌تواند بسیاری از عقب‌ماندگی‌ها و مشکلات زیست‌محیطی را رفع کرده و در راستای این اقدام ارزشمند نیز می‌بایست با برنامه‌ریزی و کاشت درختان بیشتر شاهد آبادانی و توسعه فضای سبز باشیم.
شیخ عبدالواحد خواجوی امام‌جمعه اهل سنت شیراز نیز ضمن تبریک هفته منابع طبیعی و قدردانی از همه دست‌اندرکاران این مجموعه، ضمن اشاره به مسئله وحدت مسلمانان شیعه و سنی گفت: خداوند متعال در باب اهمیت ارزش آب و خاک در سوره زیتون به درختان انجیر و انگور قسم یاد کرده که این موضوع نشان‌دهنده وحدت اسلامی میان شیعه و سنی است.
وی افزود: کاشت نهال وحدت پیام‌آور صلح و دوستی و اهمیت سنت حسنه درخت‌کاری است و می‌بایست با همدلی یکدیگر آن را حفظ و حراست کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی