[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

از خدمات پنجاه‌ساله جمشید صداقت‌کیش تقدیر شد، روزنامه شیراز نوین

در آیینی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس و بنیانگذار کتابخانه عمومی جمشید صداقت‌کیش، از نیم‌قرن تلاش و فعالیت این کتابخانه قدردانی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، روح‌الله منوچهری شامگاه پنجشنبه در همایش «نیم قرن خدمات کتابخانه‌ای شهرستان آباده» که با حضور مسئولان استانی برگزار شد، ضمن قدردانی از مجموعه کتابخانه‌های عمومی شهرستان آباده اظهار داشت: آباده یکی از شهرستان‌های فارس است که تمام شهرهای آن کتابخانه دارد و این نشان دهنده توجه مردم و مسئولان این شهرستان به مقوله کتاب و کتاب‌خوانی است. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی با تصریح اینکه گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و اهدای کتاب در جامعه از مهم‌ترین دغدغه‌های فرهنگی است عنوان کرد: باید تدابیری اندیشیده شود که کتاب‌خوانی و انس با کتاب به عادتی پسندیده در جامعه ما بدل شود.
او در ادامه با بیان اینکه در تلاش هستیم شرایط مناسبی فراهم شود تا مردم دسترسی آسان به کتابخانه داشته باشند اظهار کرد: لازمه افزایش سرانه مطالعه، ایجاد زیرساخت‌های لازم برای آن است و احداث کتابخانه‌های عمومی به‌ویژه در محلات کم‌برخوردار لازم و ضروری است.
منوچهری با تصریح اینکه کتابخانه عمومی جمشید صداقت‌کیش آباده یکی از کتابخانه‌های باقدمت فارس است که در سال 1343 با عنوان کتابخانه ملی در میدان فاطمیه شهر آباده افتتاح شده است گفت: کتابخانه ملی پارس (کتابخانه عمومی شهید آیت‌الله دستغیب) نخستین کتابخانه عمومی فارس است که در سال 1329 در شیراز افتتاح شد، پس از آن نیز شهرستان‌های خرامه، آباده، ارسنجان، فسا و لار صاحب کتابخانه شدند.
در این جلسه همچنین معاونت فرمانداری آباده و عباس داهی شهردار وقت آباده که بنیانگذار نخستین کتابخانه عمومی در آباده بود نیز به سخنرانی پرداختند.
طرح گرامیداشت نیم‌قرن فعالیت کتابخانه‌های عمومی فارس، برای کتابخانه‌های عمومی در پنج شهرستان استان پیش‌بینی شده که در چهارمین گام در همایشی از خدمات پنجاه ساله کتابخانه عمومی جمشید صداقت‌کیش آباده تجلیل  قدردانی شد. این در  حالی است که پیش از این، آیین گرامیداشت نیم‌قرن فعالیت کتابخانه‌های عمومی «محمد رسول الله(ص)» شهر خرامه، «ملامحمد شفیع ارسنجانی» شهر ارسنجان و «اندیشه» شهر اوز لارستان برگزار شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی