[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

آسان ترین روش از بین بردن بوی سیر دهان، روزنامه شیراز نوین

لازم نیست بعد از خوردن سیر و پیاز نگران بوی بد دهان خود باشید؛ این بار می‌توانید بدون خجالت و به راحتی با دیگران صحبت کنید، حتی اگر سیر و پیاز خورده باشید. چطور؟ ادامه این مطلب را بخوانید تا به بهترین روش‌های از بین بردن بوی سیر دهان آشنا شوید.
از بین بردن بوی سیر از خانه
ترکیبات مهم فراری که موجب بوی سیر در دهان می‌شود عبارت‌اند از: آلیل متیل سولفید، آلیل متیل دی سولفید، آلیل مرکاپتان، دی آلل دی سولفید، دی متیل دی سولفید و متیل مرکاپتان و مقادیر جزئی دی متیل سلنید. سایر ترکیبات گوگرد نیز وقتی آلیسین سیر در معده و کبد شکسته می‌شود تولید می‌گردند. برای از بین بردن بوی سیر از خانه می‌توانید چند ساعت پنجره خانه را باز بگذارید یا ظرف یا کاسه‌ای از جوش شیرین را در اتاقی که بو گرفته است قرار دهید.
برای از بین بردن بوی سیر گیاهخوار شوید
ویژگی‌های مشابهی که سبب اکسیداسیون (قهوه‌ای شدن پوست میوه هنگام رسیدن) میوه می‌گردد، می‌تواند با بوی بد سیر و پیاز مقابله کند. به خصوص میوه‌هایی نظیر سیب، گلابی، آلو، هلو، زردآلو، آلوسیاه، انگور، آلبالو و بادمجان. همه ما می‌دانیم اگر سیبی را ببرید و بیرون بگذارید، قهوه‌ای می‌شود. این رنگ توسط یک آنزیم ایجاد می‌شود که تنها کار آن کم کردن جذابیت میوه نیست، بلکه به عنوان یک دئودورانت طبیعی برای بوی بد سولفید‌های ناشی از سیر در دهان عمل می‌کند. سبزی‌های خاصی از قبیل اسفناج، کاهو و گوجه‌فرنگی تأثیر بسزایی در مقابله با بوی بد سیر و پیاز دارند. این سبزی‌ها را با وعده‌های غذایی پر از سیر و پیاز میل نمایید. ریحان و جعفری از جمله گیاهانی هستند که در مقابله با بوی بد سیر و پیاز مؤثراند. این دو گیاه را به غذای خود بیفزایید یا بعد از مصرف سیر و پیاز، اندکی جعفری بجوید. برای تازه کردن بوی دهانتان غذاهای نعنادار بخورید. جعفری و نعنای تازه و چای نعنا می‌تواند بوی سیر و پیاز را به کلی از بین ببرد. آدامس‌های نعنایی هم برای تازه کردن بوی دهانتان عالی است.
معجزه آبلیمو
وقتی سیر خرد شده مصرف می‌کنید، نوشیدن آبلیمو در از بین بردن بوی سیر مؤثر است. اسید موجود در آب لیمو، آلینیناز را خنثی می‌کند، آلینیاز، آنزیمی است که هنگام خرد کردن سیر تولید می‌شود و باعث به وجود آمدن بوی ناخوشایند آن می شود.
خردل، دشمن بوی سیر
از خردل استفاده کنید. یک قاشق چای‌خوری خردل بردارید و آن را از داخل دور دهانتان بمالید و یک دقیقه بعد آن را تف کنید. بعد یک نصف قاشق چای‌خوری دیگر خردل برداشته و آن را قورت دهید. این وارد معده‌تان شده و بو را در بدنتان از بین می‌برد.
این نوشیدنی‌ها بوی سیر را از بین می‌برد
چای سبز شامل پلی فنول است، ترکیبات شیمیایی گیاهی که سبب خنثی شدن ترکیبات سولفوری ازاد شده در سیر و پیاز می‌شوند. آنتی اکسیدان‌های موجود در چای سبز نیز برای مقابله با بوی بد سیر و پیاز مؤثر هستند. شیر نیز برای مقابله با بوی بد سیر و پیاز بسیار مؤثر است. شیر، بوی نامطبوع دهان را کاهش می‌دهد. آب‌لیمو شیرین، لیموترش، گریپ‌فروت و قره‌قوروت همانند بسیاری از نوشیدنی‌های غیرالکلی در کاهش بوی نامطبوع سیر و پیاز مؤثراند.
روشی عجیب برای از بین بردن بوی سیر
قاشق چای‌خوری فولادی را در اطراف دهان خود بگذارید. تمام سطوح پوست، از جمله کل زبان و طرفین دهان را با قاشق لمس کنید. قاشق را به سمت بالا بچرخانید تا بتوانید زبان خود را به عقب برگردانید، استفاده از قاشق فولادی در از بین بردن بوی سیر مؤثر است.
بهداشتی‌تر شوید
دندان‌هایتان را مسواک بزنید. اگر به طور مداوم از سیر یا پیاز در غذاهایتان استفاده می‌کنید، یک مسواک و خمیردندان سفری همراه خود داشته باشید. 
مسواک زدن دندان‌ها تنها راه مطمئن برای بهبود بوی دهانتان است. حداقل برای 2دقیقه مسواک زدنتان را طول دهید. از تمیزکننده زبان استفاده کنید. تارهای روی زبان شما همه ذرات کوچک و باکتری‌ها را به خود جذب می‌کند. بعد از صرف غذا، زبانتان را با تمیزکننده زبان یا مسواک تمیز کنید. از شوینده‌های دهان استفاده کنید. شوینده دهان را به مدت ۳۰ثانیه در دهانتان بچرخانید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی