[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

امضای تفاهم‌نامه دوجانبه شیراز و درسدن آلمان، روزنامه شیراز نوین

در آخرین روز از سفر شهردار، رئیس و اعضای هیئت علمی دانشگاه درسدن آلمان به شیراز، یادداشت تفاهم همکاری میان شهرداری دو شهر به امضا رسید.
در این یادداشت تفاهم که به منظور ایجاد روابط فرهنگی، گردشگری، علمی و اقتصادی دو شهر بر پایه قوانین و مقررات کشورهای متبوع، امضا شد دو طرف توافق کردند بر پایه منافع مشترک با رعایت اصول برابری، احترام و رفتار متقابل، همکاری‌های خود را از طریق تبادل دانش، تجربه و تخصص در حوزه‌های شهری از جمله مدیریت هوشمند حمل و نقل و ترافیک گسترش دهند.
شهردار شیراز در تشریح این یادداشت تفاهم گفت: با توجه به اشتراکات موجود میان دو شهر شیراز و درسدن آلمان، توسعه تعاملات و تبادلات فرهنگی با مصادیق مشخص همچون برگزاری هفته‌های فرهنگی، اجرای رویدادهای هنری مشترک، راه‌اندازی دفتر فرهنگی و در نهایت استفاده از تمامی امکانات و فرصت‌های موجود، می‌تواند گامی بلند در راستای معرفی فرهنگ، تمدن و آیین‌های شیراز در پهنه جهان باشد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، اسکندرپور افزود: براساس تجربه موفق شهر درسدن آلمان در زمینه سیستم حمل و نقل عمومی و هوشمندسازی این حوزه، همچنین مدیریت بهینه آب، آبخیزداری و استفاده از سیستم پردازش و پالایش فاضلاب شهری برای مصارفی همچون آبیاری فضاهای سبز، کارشناسان شهرداری شیراز از تجربه و تخصص شهرداری درسدن بهره‌مند می‌شوند و در آینده همکاری‌هایی نیز در این زمینه آغاز خواهد شد.
شهردار شیراز با اشاره به ابراز تمایل شهردار درسدن برای الگوگیری از باغ‌های شیراز، از حضور کارشناسان شهرداری درسدن در شیراز و استفاده از تجربه و تخصص شهرداری در حوزه سیما، منظر و فضای سبز استقبال کرد.
همچنین تبادل اطلاعات و همکاری در خصوص مسائل محیط زیست مانند مدیریت پسماند، تبادل گردشگر از طریق ایجاد ارتباط مشترک میان کنشگران بخش خصوصی از جمله دفاتر خدمات گردشگری از دیگر مفاد این یادداشت تفاهم بود. شهردار درسدن آلمان نیز در این نشست ضمن ارزیابی مثبت از مراودات اخیر با شهرداری شیراز، از این شهر به عنوان گنجینه‌ای غنی از فرهنگی زیبا یاد کرد و گفت: مسائل فرهنگی شیراز جاذبه بسیاری برای یک گردشگر دارد. درک هیلبرت که به اتفاق کورن دورفر مسئول محیط زیست شهرداری درسدن در این نشست حضور یافت اظهار داشت: در بازدید از شهر شیراز و دیدار با مدیران برخی حوزه‌های شهرداری، ایده‌های خوبی دریافت کردیم و زمینه‌های زیادی برای همکاری‌های دوجانبه یافتیم که مهم‌ترین آنها در یادداشت تفاهمی که امروز به امضا رسید، آمده است. وی با اشاره به تعامل خوب مردم و مسئولان شهر شیراز طی برگزاری هفته دانشگاه درسدن در شیراز، خاطرنشان کرد: این اولین سفر من به ایران و شیراز بود و انتظار نداشتم در اولین ارتباط، دوستان خوبی پیدا کنم. از زیبایی شهر و مهربانی مردمش بسیار تحت تأثیر قرار گرفتم و شیراز را همواره در قلب خودم نگه می‌دارم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی