[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۳
  • دوره جدید

اشتغال‌زایی با سامان‌دهی مشاغل ، روزنامه شیراز نوین

مدیریت شهری شیراز در ادامه پنجشنبه‌های عمرانی، از پروژه در حال احداث بازار بزرگ پروتئین شیراز و محل پردازش و دفع پسماند شهرداری در منطقه برمشور بازدید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز،  محمدحسن اسدی با همراهی افسانه خواست‌خدایی عضو هیئت‌رئیسه و علیرضا اسکندری رئيس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر، معاونان و مدیران شهرداری کلان‌شهر شیراز، در بازدیدی که از مجتمع بازار بزرگ پروتئین داشت، اظهار کرد: عملیات این پروژه باید تسریع شود و نباید با تأخیر زمانی، فرسایشی شود. 
به گفته او، پروژه بازار بزرگ پروتئین که در خیابان کارگر واقع شده است، در راستای اجرای سامان‌دهی مشاغل در این کلان‌شهر است. شهردار شیراز با تصریح بر مصوبات شورای اسلامی شهر، بر فعالیت مستمر برای پایان رساندن این پروژه در زمان پیش‌بینی شده تأکید کرد. 
اسدی پروژه بازار پروتئین را شاخص و نقطه محرکی برای بخش خصوصی ذکر و بیان کرد: شهرداری شیراز این پروژه را در محلی کم‌برخوردار انجام داده است. این مقام ارشد شهری گفت: اجرای پروژه‌های متعدد عمرانی و سرمایه‌گذاری باعث تحول و پیشرفت دروازه کازرون و خدمت‌رسانی به مردم و شهروندان این منطقه شده است.
مدیریت شهری شیراز در ادامه بازدیدهای پنجشنبه‌های عمرانی شیراز از محل پردازش و دفع پسماند شهرداری در منطقه برمشور بازدید کرد.
شهردار کلان‌شهر شیراز در این بازدید اظهار کرد: استفاده از روش‌های نوین و فرهنگ‌سازی تفکیک از مبدأ، مهم‌ترین اقداماتی هستند که در این زمینه باید انجام شوند که در یک دوره پنج‌ساله فرهنگ‌سازی و آموزش در این حوزه دو برابر شود.
افسانه خواست‌خدایی عضو هیئت‌رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز نیز با تصریح بر تقویت فرهنگ‌سازی در حوزه تفکیک پسماند بیان کرد: به‌کارگیری سامانه‌هایی در این زمینه در کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری پيشنهاد شده که در صورت راه‌اندازی علاوه بر حل مسائل، به ایجاد درآمدزایی در شهرداری نیز کمک می‌کند. 
او بر استفاده از روش‌های نوین در زمینه دفع پسماند تأکید و اظهار کرد: با توجه به روند روبه‌رشد جمعیت شیراز و سریع شدن تکمیل ظرفیت‌ها باید روش‌های نوین را مدنظر قرار دهیم.
علیرضا اسکندری رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز نیز بر بررسی لازم برای ایجاد محل پردازش و دفع پسماند شهرداری در منطقه برمشور و افزودن ظرفیت فعلی با استفاده از توان مشاوران تأکید کرد.
روح‌الله خوشبخت رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز نیز در این بازدید به تشریح اقدامات صورت گرفته در محل پردازش و دفع پسماند شهرداری در منطقه برمشور و ظرفیت‌های 
آن پرداخت.
او همچنین از پیش‌بینی و به‌کارگیری مشاور در بودجه سال آتی برای اجرای طرح‌های جدید در محل پردازش و دفع مهندسی و بهداشتی پسماند شهرداری شیراز در منطقه برمشور خبر داد.
گفتنی است، محل پردازش و دفع مهندسی و بهداشتی پسماند شهرداری شیراز در منطقه برمشور با وسعتی بیش از ۱۵۰۰ هکتار، مشتمل بر خطوط پردازش و تفکیک صنعتی پسماند، کارخانه تولید کود آلی، صنایع تبدیلی، کارخانه بیوگاز، سلول‌های دفن مهندسی و بهداشتی پسماند عادی و پزشکی، بیش از ۸۰۰ هکتار فضای سبز پیرامونی، لاگون‌های مدیریت و تصفیه تبخیری شیرابه و بزرگ‌ترین آزمایشگاه تخصصی پسماند است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی