[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

نقش اطلاع‌رسانی در جهاد تبیین، روزنامه شیراز نوین

نشست اعضای شورای اسلامی و شهردار کلان‌شهر شیراز با مدیرکل و معاونان صدا و سیمای مرکز فارس برگزار شد. در این نشست، تعاملات شورا و شهرداری با صدا و سیما درمورد انعکاس فعالیت‌های مدیریت شهری و موارد دیگر، بحث و تبادل نظر شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز، مهدی طاهری، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز ضمن تبریک هفته بسیج و یادآوری دلاوری‌ها و سلحشوری‌های بسیجیان گفت: صدا و سیما، نقش مهمی در بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های سیاسی و اجتماعی موجود کشور دارد. او با وام گرفتن از سخن رهبر معظم انقلاب اسلامی، این عرصه را جهاد تبیین نام نهاد و عنوان کرد: این عرصه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی هم دارای مفاهیم فلسفی بوده و به گونه‌ای کار در این عرصه، هم سخت و هم سهل است؛ سهل از آن جهت که میدانی برای کار و ایده‌ها باز می‌شود و سخت از آن جهت که در برابر ملت بزرگی قرار داریم که بایستی آنچه شایسته است، به اطلاع آنها رسانده شود. هرچقدر این عرصه خالی گذاشته شود، توسط دشمنان پر خواهد شد. فضا، فضای بزرگی است و باید در این زمینه نهایت تلاش و کوشش را کرد.
وی در پایان، ضمن تشکر از صدا و سیمای مرکز فارس که همیشه پیشگام بوده و در حد بضاعت خود در خط مقدم جهاد و مبارزه جهاد تبیین حضور داشته، آرزوی موفقیت و بهروزی کرد.
محمدحسن اسدی، شهردار شیراز نیز ضمن تشکر از میزبانی مدیرکل صدا و سیما و معاونان و همکاران او گفت: کشور در شرایط خاصی قرار دارد و اداره آن، همت ویژه‌ای می‌طلبد و نقش صدا و سیما در پوشش خبری واقعیت‌ها بدون انکار است.
وی در ادامه گفت: با وجود ارتباط دوسویه و تعاملی مردم و شهرداری از کانال‌های مختلف از جمله اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری شیراز، معاونت فرهنگی و مرکز 137، نیاز به وجود برنامه‌هایی که ارتباط مدیران شهری و مردم را تقویت کند، بیش از پیش احساس می‌شود تا در این قبیل برنامه‌ها، مشکلات محلات با حضور مدیران شهری احصا شده و بهتر از پیش بتوانیم به مردم خدمت کنیم.
شهردار شیراز از افتتاح پروژه‌های چندصد میلیاردی و بعضاً چندهزار میلیاردی پرده برداشت و گفت: به صورت نظام‌مند، تا بهمن ماه شاهد افتتاح پروژه‌های متعدد در شیراز خواهیم بود و برنامه‌های متعددی به بهره برداری خواهیم رساند.
وی در ادامه با اشاره به ناقص بودن تقاطع جام جم گفت: بیش از گذشته، مسائل حفاظتی را رعایت کرده و پارکینگ مناسب را در اختیار صدا و سیما خواهیم گذاشت.
محمدرضا هاجری، سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز نیز گفت: اعتقادمان بر این است که صدا و سیما انتصاب الهی دارد؛ بدین معنا که رسانه‌ای ملی است و کارگزاران آن به نوعی منصوب ولی امر مسلمین هستند و هر آنچه بگویند حرفشان برای ما حجت است.
وی در ادامه گفت: ما معتقدیم که صدا و سیما با وجود هزاران شبکه معاند و با وجود هجمه‌های داخلی، موفق عمل کرده و این باعث افتخار و مباهات نظام است. حضور و فعالیت صدا و سیما هم اکنون جهاد محسوب شده و نقش صدا و سیما در حمایت و صیانت از این آب و خاک کمتر از مدافعان امنیت و سلامت نیست.
وی در پایان به ضرورت فضای گفت‌وگو و کرسی آزاداندیشی نیز اشاره داشت و خواستار تعامل و ارتباط دوسویه مدیران شهری، مردم و صدا و سیما در برنامه‌هایی همچون برنامه شهر و شهروند شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی