[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۲۱۱۴
  • دوره جدید

اعضای هیئت انتخاب جشنواره ملی اقوام ایرانی چه کسانی هستند؟، روزنامه شیراز نوین

یک هیئت هشت نفری از سینماگران آثار راه‌یافته به دو بخش نخستین دوره جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی را انتخاب کردند.
به گزارش ایسنا به‌نقل از روابط عمومی جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی، جمعی از کارگردانان، بازیگران و مستندسازان مسئولیت انتخاب آثار دو بخش اصلی شامل فیلم‌های داستانی کوتاه و مستند جشنواره را بر عهده داشتند.
لیلا زارع، مریم بحرالعلومی، مرجان اشرفی‌زاده، امید شمس و احسان عبدی‌پور فیلم‌های داستانی کوتاه جشنواره را برگزیدند و هادی آفریده، بابک بهداد و محمدرضا بهشتی منفرد مسئولیت انتخاب فیلم‌های بخش مستند را برعهده داشتند.
لیلا زارع، بازیگر، با «ما همه خوبیم» به سینما معرفی شد و در ادامه بیش از ۲۰ فیلم شامل «سوپراستار»، «پستچی سه بار در نمی‌زند»، «شیفت شب»، «روز بلوا» و «خون شد» و مجموعه‌های «سرزمین مادری»، «ممنوعه»، «دل» و «شبکه مخفی زنان» را در کارنامه خود ثبت کرد.
مریم بحرالعلومی، کارگردان سینما و سازنده فیلم‌های «پاسیو» و «شهربانو» با بازی فرشته صدرعرفایی و گلاره عباسی است.
مرجان اشرفی‌زاده، نویسنده و کارگردان با ساخت فیلم سینمایی «آبجی» با بازی گلاب آدینه توجه‌ها را به خود جلب کرد. 
امید شمس، کارگردان، نویسنده و تهیه‌کننده سینما و سازنده فیلم «ملاقات خصوصی» با بازی پریناز ایزدیار و هوتن شکیباست. 
احسان عبدی‌پور، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس، سازنده فیلم‌های «تنهای تنهای تنها»، «تیک‌آف»، «میجر» و مجموعه تلویزیونی «آرماندو» است.
هادی آفریده سازنده حدود ۳۰ فیلم مستند و فیلم کوتاه داستانی همچنین سریال مستند «رگ‌های آبی زمین» است.
بابک بهداد کارگردان فیلم مستند «بهارستان، خانه ملت» است؛ او در دوره‌های مختلف عضو هیئت انتخاب یا هیئت داوران جشنواره‌های فیلم فجر، سینماحقیقت، رضوی و ... بود.
محمدرضا بهشتی منفرد، فیلم‌ساز و عکاس بیش از ۳۰ سال سابقه فعالیت هنری دارد؛ او فیلم‌های مستند و کوتاهی را کارگردانی کرده است؛ تهیه عکس‌های کتاب «رؤیای کویر» با موضوع دریاچه نمک از جمله فعالیت‌های اوست.
بخش اصلی جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی شامل فیلم‌های داستانی(بلند و کوتاه)، مستند، انیمیشن و نماهنگ منطبق با موضوع جشنواره است که گستره‌ زیست‌بوم، آیین‌های فرهنگی و مذهبی، سبک زندگی، آداب و رسوم و سنن اقوام ایرانی، تاریخ اقوام، میراث فرهنگی ملموس و ناملموس و ظرفیت‌های گردشگری را در بر می‌گیرد.
اسامی فیلم‌های سینمایی، فیلم‌نامه‌ها و دیگر آثار راه‌یافته به جشنواره به‌ زودی اعلام می‌شود.
مؤسسه فرهنگی هنری فصل هنر و بنیاد ایران‌شناسی، نخستین دوره جشنواره ملی فیلم اقوام ایرانی را به دبیری کمال تبریزی با شعار «اقوام، ریشه ایران‌زمین» ۲۶ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ در تهران برگزار می‌کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی