[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

جلوگیری از اسراف مواد‌ غذایی با ۲۰راه آسان (بخش اول)، روزنامه شیراز نوین

هدررفتن غذا و اسراف آن، در دنیا به مشکلی بسیار بزرگ‌تر از آنچه تصور کنید تبدیل شده است. جالب است بدانید حدود یک‌سوم غذای تولیدشده در جهان به دلایل مختلف هدر می‌رود. این مقدار برابر با هدررفتن ۱٫۳میلیارد تن مواد خوراکی در هر سال است. جالب‌تر اینجاست که کشورهای توسعه‌یافته‌ای مانند ایالات‌‌ متحده آمریکا بیش از کشورهای درحال‌توسعه مواد غذایی را هدر می‌دهند. سازمان حافظت از محیط‌‌زیست این کشور اعلام کرده است آمریکایی‌ها در سال به‌طور متوسط ۹۹کیلوگرم غذا اسراف می‌کنند. اگر تابه‌حال فکر می‌کردید هدردادن مواد غذایی مشکلی برای زندگی شما ایجاد نمی‌کند، بهتر است با هم نگاهی مجدد به این موضوع داشته باشیم. همچنین در این نوشته به معرفی ۲۰نکته آسان و کاربردی برای کاهش و جلوگیری از هدر رفتن و اسراف مواد غذایی خواهیم پرداخت.
هدردادن مواد غذایی و تغییرات آب‌وهوایی
هدردادن مواد غذایی باعث هدررفتن منابع مالی مختلف می‌شود. از نگاه زیست‌محیطی، غذای دورریخته‌شده در محل دفن زباله، گاز متان تولید می‌کند. متان دومین گاز گلخانه‌ای مخرب است که تغییرات آب‌و‌هوایی‌ سال‌های اخیر از نتایج تولید این گاز است.
اسراف غذا باعث کمبود آب می‌شود
با هدردادن غذا در حقیقت حجم زیادی آب هم اسراف می‌شود. به گزارش «مؤسسه منابع جهانی»، ۲۴درصد از آب استفاده‌شده برای کشاورزی به دلیل هدردادن غذا اسراف می‌شود. این مقدار برابر با ۴۵ترلیون گالن، معادل ۱۷۰ترلیون لیتر است.
ممکن است این اعداد شما را متعجب کرده باشد، اما خوب است بدانید با رعایت نکات بسیار ساده‌ای که در این مقاله به‌ آنها اشاره می‌کنیم، می‌توانید این ضرر را به‌نحو قابل‌توجهی کاهش بدهید.
۱. هوشمندانه خرید کنید
بسیاری از مردم عادت دارند مواد غذایی را بیشتر از نیاز خود خریداری کنند. درحالی‌که خرید انبوه و یکباره، راحت‌تر و به‌صرفه‌تر به‌نظر می‌رسد؛ اما تحقیقات نشان داده است این روش موجب افزایش خرید مواد غذایی اضافه می‌شود.
برای جلوگیری از خرید مواد غذایی اضافه سعی کنید به‌جای خرید هفتگی، در بازه‌های زمانی کوتاه‌تر به فروشگاه‌های مواد غذایی مراجعه کنید. با این کار خرید مواد غذایی غیرضروری را کاهش می‌دهید.
سعی کنید پیش از مراجعه‌ به فروشگاه، همه‌ مواد غذایی باقی‌مانده از خرید قبلی را مصرف کنید تا آنها را را بی‌دلیل دور نریزید.
همچنین بهتر است قبل از رفتن به مرکز خرید فهرستی از نیازهای خود تهیه کنید و فقط به قصد خرید آنها به فروشگاه بروید. این کار باعث می‌شود خریدهای بی‌دلیل کمتری انجام بدهید و از هدررفتن مواد غذایی جلوگیری کنید.
۲. مواد غذایی را به‌شکل درست نگهداری کنید
اگر برای نگهداری مواد غذایی تمهیدات مناسبی نداشته باشید، دورریز غذاهای شما بسیار زیاد خواهد شد. بنابه گزارش مرکز تحقیقات شورای حفاظت منابع طبیعی آمریکا، دوسوم میزان هدررفتن غذا به دلیل فساد مواد غذایی است. بسیاری از مردم با نحوه‌ ذخیره‌سازی میوه‌ها و سبزی‌ها آشنا نیستند که این امر موجب فاسدشدن زودرس و نبود امکان استفاده از مواد غذایی خریداری‌شده می‌شود.
برای مثال سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی، سیر، خیار و پیاز باید در دمای اتاق نگه‌ داشته شوند و هرگز نباید آنها را منجمد کرد.
جداسازی خوراکی‌هایی که گاز اتیلن تولید می‌کنند روش مناسبی برای جلوگیری از فاسدشدن سریع مواد غذایی است. اتیلن سرعت رسیدن و کامل‌شدن فرایند رشد میوه را افزایش می‌دهد که درنهایت منجربه فاسدشدن میوه می‌شود.
مواد غذایی‌ که درحال رسیدن از خود گاز اتیلن آزاد می‌کنند عبارتند از:
• موز
• آووکادو
• گوجه‌فرنگی
• طالبی
• هلو
• گلابی
• پیازچه.
نحوه‌ حفظ و نگهداری مواد غذایی را یاد بگیرید
اگر فکر می‌کنید تخمیرکردن و ترشی‌انداختن مواد غذایی به‌تازگی باب شده‌اند، جالب است بدانید این روش‌های نگهداری از هزاران سال پیش به‌کار گرفته می‌شده است؛ برای مثال روش‌ ترشی‌انداختن با نمک یا سرکه از ۲۴۰۰سال قبل از میلاد رواج داشته است.
ترشی‌‌انداختن، خشک‌کردن، تهیه‌ کنسرو، تخمیر، انجماد و… همگی روش‌هایی هستند که می‌توانید برای طولانی‌ترشدن مهلت استفاده از غذا به‌کار ببرید و درنتیجه تولید زباله را کاهش بدهید.
بیشتر روش‌های نگهداری، ساده و چه‌بسا سرگرم‌کننده هستند. این روش‌ها نه‌تنها اثرات کربنی را کاهش می‌دهند، بلکه پول شما را نیز ذخیره می‌کنند.
برای مثال کنسروکردن سیب‌های رسیده و تبدیل آنها به سس سیب یا درست‌کردن ترشی با هویج تازه، یک محصول خوشمزه و بادوام را به‌وجود می‌آورد که حتی کودکان نیز از آن لذت می‌برند.
۴. در خرید مواد‌غذایی کمال‌گرا نباشید
آیا می‌دانید زیرورو کردن بیش‌ازحد میوه‌ها برای سواکردن میوه‌‌ عالی و فوق‌العاده به‌نوعی اسراف محسوب می‌شود؟ با وجود طعم و مواد مغذی یکسان، افراد بیشتر از میوه‌ها و سبزی‌هایی که شکل زیبایی ندارند صرف‌نظر می‌کنند.
مصرف‌کننده به دنبال میوه و سبزی بی‌عیب‌ونقص است و به‌این‌ترتیب بخش بزرگی از محصولات کشاورزی خوب و مناسب اسراف می‌شود. برخی فروشگاه‌ها برای فروش مواد غذایی نه‌چندان عالی و درجه‌یک، تخفیفات قابل‌توجهی پیشنهاد می‌کنند تا هدررفتن آنها کاهش بیابد. پیشنهاد می‌کنیم مواد غذایی نه‌چندان عالی را نیز از فروشگاه‌ها یا کشاورزان خریداری کنید.
۵. یخچال را مرتب کنید
حتماً ضرب‌المثل «از دل برود هرآنچه از دیده برفت» را شنیده‌اید. این ضرب‌المثل را برای مواد غذایی هم می‌توان به‌کار برد. وقتی یخچال خانه‌ شما پر از مواد خوراکی است بسیار جذاب به‌نظر می‌رسد، اما درنهایت به اسراف مواد غذایی ختم می‌شود.
مواد غذایی را طوری در یخچال بچینید که بتوانید به‌راحتی آنها را ببینید و زمان خرید و مهلت استفاده از آنها را در نظر داشته باشید تا از فاسدشدن آنها جلوگیری کنید.
برای مصرف خوراکی‌ها از روش اولویت‌بخشی استفاده کنید و موادی را که زودتر خریداری کرده‌اید، زودتر مصرف کنید. برای مثال اگر یک بسته ماده غذایی مشابه آنچه هم‌اکنون دارید خریده‌اید آن را پشت بسته‌ قدیمی‌تر قرار بدهید. با این کار از فاسدشدن و اسراف ماده غذایی قدیمی‌تر جلوگیری می‌کنید.
ادامه دارد...

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی