[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

بانک‌ها جواب تولیدکنندگان را مستند بدهند، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین - پیمان کشاورز
 بحث بررسی طرح‌های مربوط به بخش اشتغال‌فراگیر بایستی تا پایان خردادماه توسط بانک‌ها تمام شده و طرح‌های واجد شرایط وارد فاز دریافت تسهیلات از بانک‌های مربوطه شده باشند و کلیه بانک‌های عامل باید گزارش خود را در این زمینه ارائه دهند.
استاندار فارس در شورای هماهنگی بانک‌های استان که روز گذشته در شیراز برگزار شد با بیان مطلب فوق گفت: بانک‌ها اگرچه طبق آیین‌نامه ابلاغی در رد یا قبول طرح‌ها مختار هستند اما جواب آنها باید مستند بر ضوابط و دلایل مشخص باشد تا شائبه‌ای در این زمینه به وجود نیاید. اسماعیل تبادار در ادامه به موضوع نحوه حضور بانک‌های خصوصی در استان پرداخت و گفت: بانک‌های خصوصی به عنوان بنگاه‌های اقتصادی محسوب می‌شوند که در نظام تعریف شده تفاوتی با بانک‌های دولتی ندارند و می‌بایست گزارش عملکرد خود را به مجموعه مدیریتی استان ارائه دهند تا مشخص شود که آیا نقشی در اقتصاد استان بازی می‌کنند یا تنها به محل ذخیره منابع استان تبدیل شده‌اند؟ استاندار فارس با بیان این که باید مردم استان از میزان تأثیر حضور بانک‌ها در عرصه اقتصادی فارس مطلع شوند خطاب به بانک‌های خصوصی گفت: مگر در فعالیت‌های اقتصادی شما خلافی هست؟ گزارش عملکرد باید تهیه شده و بانک‌هایی که فاقد نقش در اقتصاد استان هستند به مردم معرفی شوند.
نماینده عالی دولت در استان در بخش دیگری از صحبت‌های خود در جمع مدیران بانک‌های استان ضمن اشاره به تأثیر بانک‌ها در حوزه اشتغال گفت: بانک‌ها پایه رونق اقتصاد استان هستند، در بحث اشتغال چنانچه همکاری نکنند مشکلاتی به وجود می‌آید و به همین منظور بایستی بانک‌های فارس در راستای سیاست‌های استان حرکت کنند و چنانچه مشکلات و موانعی در این راه وجود دارند اعلام کنند، تا در جهت رفع این موانع اقدام لازم صورت پذیرد. وی با بیان این که پرداخت‌های بانک‌ها بایستی حتماً در سامانه اعلام شده ثبت شود گفت: رونق ایجاد شده در اشتغال برای ما از احراز رتبه‌های کشوری مهمتر است و تنها به فکر بالابردن رتبه‌های خود در کشور نیستیم و تسهیلات پرداختی باید زمینه رونق و فعالیت را ایجاد کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی