[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

جهانگیری: مدیران از خود گذشتگی داشته باشند، روزنامه شیراز نوین

معاون اول رئیس‌جمهور با تأکید بر این که امروز بیش از گذشته به فرهنگ ایثار و شهادت نیازمندیم گفت: مدیران و مردم باید نسبت به هم از خود‌گذشتگی و مهربانی داشته باشند و نباید با بغض به هم نگاه کنند.
به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری صبح سه‌شنبه دردومین جشنواره آموزشی تحصیلی جایزه ملی ایثار که در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد با تأکید بر اینکه ایثار نیاز همیشگی ملت‌ها و کشورها است اظهار کرد: کشور عزیز ما در مقطعی از تاریخ شاهد ایثار واز خودگذشتگی شهدا، جانبازان و آزادگان عزیز بود. این‌ها کاری از خود به نمایش گذاشتند که در تاریخ کارستان بود.
وی با اشاره به ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود در جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: ایران فرصت‌های بسیاری اعم از فرصت‌های مادی و معنوی در اختیار دارد. همچنین از نظر موقعیت جغرافیایی نیز وی دارای شرایط بی‌نظیر در منطقه است. از طرف دیگر نسل جوان تحصیل کرده ما در دنیا جزو سرآمدان هستند.
معاون اول رئیس‌جمهور خاطر‌نشان کرد: رسالتی که دولت یا بنیاد شهید در این زمینه بر عهده دارند، این است،‌ همان‌طور‌که مقام معظم رهبری مکرراً فرموده‌اند، فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی را در جامعه زنده نگه دارد. چرا که ما امروز بیش‌از گذشته به این فرهنگ نیاز داریم و مدیران و همچنین مردم ما باید به یکدیگر از خودگذشتگی و مهربانی، داشته باشند و نباید با بغض به یکدیگر نگاه کنیم.
جهانگیری خاطر‌نشان کرد: پیروزی و سربلندی کشور یا عزت جمهوری اسلامی و پاسداری از خون شهدا، رسالتی فراموش نشدنی است که بر دوش همه‌ی مردم و مسئولین قرار دارد.
به گزارش ایسنا معاون اول رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران پرچم‌دار تولید علم و فن‌آوری و قرار گرفتن در رتبه نخست تولید علم در منطقه است خاطر‌نشان کرد: ‌تولید علم و فن‌آوری و همچنین اقتصاد دانش بنیان همه متکی به مغز جوانان است و هیچ سرمایه‌ای در کشور ارزشمندتر از مغز جوانان تحصیل کرده شاخص علمی نیست.
وی با تأکید بر اینکه دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب و فرهیختگان شاهد با سایر دانشجویان دارای رتبه‌ی علمی یک تفاوت دارند، اظهار کرد: مسئولیت این افراد نسبت به سایرین مضاعف است، چرا که دانشجویان شاهد و ایثارگر بیش از همه می‌فهمند که خانواده شهدا و جانبازان و همچنین راه شهدا و ایثارگران به چه معناست. این افراد باید با مسلح کردن خود به علم و دانش و فناوری روز در مصادر اصلی کشور قرار بگیرند و کشور را به جایگاهی که باید برسانند.
جهانگیری در پایان با تأکید بر لزوم معرفی دانش‌آموزان، دانشجویان و طلاب برتر عضو خانواده‌های شهدا و ایثارگران خاطر‌نشان کرد: ‌این افراد باید به عنوان یک الگو ارزشمند به جامعه معرفی شوند و جامعه از آن‌ها درس بگیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی