[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

روغن اسیر دست مافیا ، روزنامه شیراز نوین

عضو گروه صنایع غذایی دانشگاه جهرم با اعلام اینکه بیش‌از ۹۰‌درصد روغن موجود در کشور وارداتی است، گفت: مافیای روغن اجازه بروز قابلیت‌های تولید داخل را نمی‌دهد‌.
محمد توکلی در گفت‌و‌گو با ایسنا منطقه‌ی فارس، با اعلام اینکه در کشور ما قابلیت‌های زیادی برای تولید مواد غذایی وجود دارد گفت: از ظرفیت‌های موجود به صورت مناسب استفاده نمی‌شود.
وی با بیان اینکه مافیای بسیار بزرگ در بحث واردات کشور وجود دارد که اجازه رونق بخشیدن به تولید داخل را نمی‌دهد تصریح کرد: بسیاری از محصولاتی که از خارج کشور وارد می‌شود امکان تولیدشان در داخل وجود دارد. عضو گروه صنایع غذایی جهرم با اعلام اینکه 90‌درصد روغن موجود در بازار کشور وارداتی است خاطرنشان کرد: مافیای روغن اجازه بروز قابلیت داخل را نمی‌دهند.
وی در ارتباط با سلامت روغن‌های وارداتی گفت: روغن‌هایی که از آمریکای جنوبی وارد می‌شود در سلامت آنان به دلیل طولانی بودن راه تأثیر دارد.
توکلی با اعلام اینکه امکان تولید روغن و مواد اولیه آن در داخل کشور وجود دارد اظهار داشت: میزان تولید کلزا در استان فارس برای جلوگیری از واردات کافی است.
وی اضافه کرد: دانش تولید بسیاری از محصولات غذایی حتی در روغن وجود دارد، حتی برخی از واردکنندگان با وجود بنیه قوی در تولید داخل میزان واردات را حتی به 60درصد نیاز کشور هم رساندند، سال 84 میزان واردات ما به 90درصد افزایش پیدا کرد.
این استاد دانشگاه در پاسخ به این پرسش که آیا بحث افزایش هزینه تولید در واردات این محصول نقش دارد با تأکیدبر اینکه بسیاری از واحدهای تولیدی در ایران به روز است گفت: جریان واردکننده به دنبال جذب منابع داخلی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی