[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

دوربین‌ها متوجه بافت تاریخی‌فرهنگی شوند، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز با اشاره به اینکه «بافت تاریخی و فرهنگی شیراز» محور پنجمین جشنواره عکس «شیراز امروز» است گفت: نگاه ویژه به این بخش نشان‌دهنده رویکرد همکاران من در شهرداری به بحث بافت تاریخی است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندپور با معرفی بخش‌های مختلف این رویداد گفت: پنجمین جشنواره ملی و دومین جشنواره بین‌المللی عکس «شیراز امروز» امسال در سه بخش «گردشگری و زیارت»، «عکاسی خیابانی» و بخش ویژه «بافت تاریخی و فرهنگی شیراز» برگزار می‌شود.
وی افزود: در علم ارتباطات، عکس را رسانۀ گرم می‌دادند؛ رسانه‌ای که بر ذهن مخاطب اثر قوی می‌گذارد و چه‌بسا یک عکس می‌تواند تحولی اجتماعی و فرهنگی رقم بزند؛ مخاطب را به تفکر وادارد و او را به سفری ترغیب کند یا مقصد او را تغییر دهد. این همه، جادوی این رسانه قدیمی است.
شهردار شیراز گفت: اگر به دنبال توسعه گردشگری هستیم و اگر می‌خواهیم شهر به‌عنوان یک برند گردشگری در سطح بین‌المللی مطرح باشد باید با همه ابزارهای موجود، شیراز را در بازار بزرگ گردشگری عرضه کنیم. عکس یکی از ویژه‌ترین ابزارهایی است که می‌تواند به ما کمک کند.
وی با اشاره به اینکه حفاظت از بافت تاریخی شیراز و محور قرار دادن آن یکی از شعارهای اصلی شهرداری در دوره تازه است تأکید کرد: باید با کمک رسانه‌ها در حفظ و احیای بافت تاریخی به‌عنوان شناسنامه شهر گام برداریم و در این میان نقش رسانه‌ها کلیدی است. رسانه‌ها هم می‌توانند ظرفیت‌های این بخش را به‌عنوان یکی از سرمایه‌های ما معرفی کنند و هم با بیان مشکلات موجود، در جایگاه خط واصل شهرداری و افکار عمومی به ما در رفع کاستی‌ها یاری برسانند. که من در این موضوع دست یاری به سوی رسانه‌های شیراز دراز می‌کنم.
اسکندپور با اشاره به اینکه شیراز یکی از قطب‌های عکاسی خصوصاً عکاسی خبری است گفت: عکاسان شیراز سرمایه انسانی بزرگی برای این شهر هستند که باید قدردان تلاش این عزیزان بود؛ یکی از اهداف برگزاری جشنواره عکس شیراز نیز همین است.
شهردار شیراز همچنین با اشاره به پیشینه تاریخی و فرهنگی این شهر خطاب به عکاسان خارجی که به ایران سفر کرده‌اند، از آنها برای شرکت در مسابقه عکس شیراز دعوت کرد.
 وی گفت: می‌دانم که سفر به شیراز برای شما جالب و خاطره‌انگیز بوده و تصاویر زیبای شما از شهری که به درازای تاریخ قدمت دارد هربیننده‌ای را متحیر می‌کند، پس خوشحال می‌شویم با حضور خود در این فستیوال بر غنای جشنواره ما بیفزایید. شما می‌توانید با روایت‌سازی، آدم‌های بیشتری را علاقه‌مند به سفر و عاشق شیراز کنید. اطمینان دارم مردم دنیا شیراز را از نگاه لنز دوربین شما متفاوت می‌بینند و البته تنها راه کشف این تفاوت دیدن از نزدیک است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی